Zarząd OSP Danków Mały podpisuje umowę z przedstawicielami firmy Ger-Bud Development w obecności władz samorządowych Gminy Włoszczowa (fot. UG Włoszczowa).

Remiza w Dankowie Małym w remoncie. Gmina Włoszczowa nie ustaje w docieplaniu siedzib ochotniczych straży pożarnych

357 tysięcy złotych będzie kosztowała termomodernizacja budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Dankowie Małym. Tuż po Nowym Roku podpisano umowę z wykonawcą. Prace już trwają.

Dobrze zaczyna się rok 2024 dla druhów z Dankowa Małego. 2 stycznia zarząd tamtejszej jednostki podpisał umowę w Urzędzie Gminy Włoszczowa z firmą Ger-Bud Development z Secemina. W wydarzeniu uczestniczyły też władze samorządowe Gminy Włoszczowa.

W ramach inwestycji zaplanowano szereg prac termomodernizacyjnych, między innymi ocieplenie budynku, izolację stropu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz pokrycia dachowego, remont kominów i posadzki w budynku. Na wykonanie prac modernizacyjnych wykonawca ma cztery miesiące – prace rozpoczęły się kilka dni temu na zewnątrz i wewnątrz budynku.

Prace modernizacyjne przy Domu Strażaka w Dankowie Małym już się rozpoczęły (fot. UG Włoszczowa).

Remont remizy, która jest w złym stanie technicznym, będzie kosztował blisko 357 tysięcy złotych. Warto dodać, że strażacy z Dankowa Małego pozyskali na ten cel 160 tysięcy złotych dofinansowania z Unii Europejskiej.

OSP W Dankowie Małym powstała w 1972 roku. W Sylwestra  minionego roku druhowie mieli już nową remizę. Na 50-lecie Dom Strażaka doczekał się ekologicznego ogrzewania na pellet. Kotłownia kosztowała 134 tysiące złotych.

Gmina Włoszczowa nie ustaje w modernizacjach remiz strażackich, co zapowiedział już na początku swojej kadencji burmistrz Grzegorz Dziubek – strażak z 28-letnim stażem, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we Włoszczowie. Obiecał on, że wszystkie remizy na terenie gminy w tej kadencji doczekają się centralnego ogrzewania. I słowa dotrzymuje.

W ostatnich latach samorząd wyremontował strażnice w Jeżowicach, Rogienicach i Międzylesiu. Nowy dach ma remiza w Ogarce. Wcześniej przeprowadzono remonty w Bebelnie, Czarncy, Dankowie Małym (wymiana ogrzewania), Kurzelowie i Woli Wiśniowej. Fotowoltaikę  zyskała strażnica w Koniecznie. Gruntowny remont planowany jest niebawem w siedzibie OSP Kurzelów.

/RB/

UDOSTĘPNIJ