Nasi rodacy mieszkający na Litwie przyjechali do Włoszczowy, żeby podziękować organizatorom bożonarodzeniowej akcji charytatywnej „Paczka dla Rodaka na Wileńszczyźnie”.

Rodacy z Wileńszczyzny na sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego dziękowali za bożonarodzeniowe paczki

Grupa młodzieży na czele z prezesem Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach (Litwa) gościła we włoszczowskim Starostwie Powiatowym, żeby podziękować włoszczowianom za udział w bożonarodzeniowej akcji charytatywnej „Paczka dla Rodaka na Wileńszczyźnie”.

Przyjazd naszych rodaków mieszkających na Litwie był efektem zorganizowanej przez Powiat Kielecki akcji charytatywnej „Paczka dla Rodaka na Wileńszczyźnie”, w którą włączył się pod koniec minionego roku również Powiat Włoszczowski, a dokładnie Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne, organizując zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Litwie, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

31 stycznia, na pierwszej w tym roku sesji Rady Powiatu Włoszczowskiego, polskie dzieci z Wileńszczyzny podziękowały śpiewem wszystkim darczyńcom za przekazaną żywność i artykuły chemiczne w grudniu zeszłego roku. Słowa podziękowania do organizatorów akcji skierował również Tadeusz Romanowski – prezes Wspólnoty Miłosierdzia Bożego w Solecznikach.

W spotkaniu z kolegami z Wileńszczyzny wzięli też udział uczniowie Zespołu Szkół numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego z Włoszczowy, którzy koordynowali bożonarodzeniową zbiórkę darów. Na sesję przybyli także członkowie grupy Narodowa Włoszczowa, która również włączyła się w akcję pomocy naszym rodakom.

Droga młodzieży, chciałbym wam podziękować za to, że tak pięknie mówicie po polsku, że nie zapomnieliście o Polsce. Chciałbym wam powiedzieć jedno: miło słyszeć w Polsce, że za granicą nasi rodacy, którzy tam przebywają, pamiętają język ojczysty – podsumował wzruszające spotkanie starosta włoszczowski Dariusz Czechowski.

/RB/

UDOSTĘPNIJ