W Koniecznie prace ziemne już się rozpoczęły: (od lewej) Zbigniew Pasoń, Marek Szpak, Grzegorz Dziubek, Włodzimierz Rak, Paweł Strączyński, Bartłomiej Dorywalski i Sławomir Owczarek.

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w Koniecznie i Kurzelowie. Powstanie ponad 3,5 kilometra sieci

Rozpoczęła się budowa kanalizacji w Koniecznie, a w przyszłym tygodniu prace ziemne ruszają w Kurzelowie. 25 października władze samorządowe gminy Włoszczowy wraz z posłem Bartłomiejem Dorywalskim wbiły symbolicznie łopatę pod te długo oczekiwane inwestycje.

Przypomnijmy. 15 lipca burmistrz Grzegorz Dziubek podpisał umowę z rzeszowską firmą Budomont na budowę 1,8-kilometrowego odcinka kanalizacji sanitarnej w Koniecznie-Modrzewiu oraz 1,8 kilometra sieci przy ulicy Wojska Polskiego i Armii Krajowej w Kurzelowie.

Podczas spotkania z wykonawcą kanalizacji w Kurzelowie: (od lewej) Paweł Strączyński, Jerzy Wiśniewski, Adam Stępniewicz, Bartłomiej Dorywalski, Grzegorz Dziubek, Włodzimierz Rak, Marek Szpak i Sławomir Owczarek.

Jak poinformował prezes Włoszczowskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Paweł Strączyński w Koniecznie powstanie 67 przyłączy kanalizacyjnych o długości ponad 413 metrów, natomiast w Kurzelowie 52 przyłącza o długości 258 metrów. W obu miejscowościach wybudowane zostaną też przepompownie ścieków. Nowa kanalizacja w gminie Włoszczowa ma być gotowa do połowy lipca przyszłego roku.

Koszt inwestycji wyniesie przeszło 4 miliony złotych (2,3 miliona Kurzelów oraz ponad 2 miliony Konieczno). Gmina Włoszczowa otrzymała na te inwestycje 2,7 miliona dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W pozyskaniu dofinansowania pomógł poseł Bartłomiej Dorywalski.

/RB/

UDOSTĘPNIJ