Zadowoleni po pierwszym dniu egzaminu maturzyści z "Czarnieckiego" (fot. Marek Ledwoch).

Rozpoczęły się matury we Włoszczowie. Zdaje je 380 uczniów trzech szkół ponadpodstawowych i 10 z Zakładu Doskonalenia Zawodowego

380 uczniów w trzech szkołach ponadpodstawowych we Włoszczowie rozpoczęło 4 maja egzamin dojrzałości od języka polskiego. Matematyka dopiero po weekendzie.

W I Liceum Ogólnokształcącym imienia generała Władysława Sikorskiego maturę zdaje 135 uczniów. W Zespole Szkół numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego do egzaminu przystępuje w tym roku 114 abiturientów (88 licealistów i 26 absolwentów techników). Z kolei w Zespole Szkół numer 3 imienia Stanisława Staszica egzamin dojrzałości pisze 130 maturzystów (20 licealistów i 102 uczniów techników). Matura odbywa się też w szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego. Tu do egzaminu przystąpiło 10 z 12 abiturientów branżowej szkoły pierwszego stopnia.

4 maja uczniowie zdawali tradycyjnie część pisemną z języka polskiego na poziomie podstawowym. W piątek, 5 maja, co ciekawe, zamiast matematyki, mierzyli się z językiem angielskim na poziomie podstawowym. Dopiero po weekendzie, 8 maja czeka ich egzamin z matematyki na poziomie podstawowym. 9 maja będą pisać rozszerzenie z angielskiego, a od 10 maja zaczną się egzaminy ustne. Egzaminy maturalne potrwają do 23 maja. Wyniki zostaną ogłoszone 7 lipca.

Życzenia powodzenia na maturze złożyli naszym uczniom w Internecie władze samorządowe powiatu i gminy Włoszczowa. 

/RB/

UDOSTĘPNIJ