Pierwsze maseczki rozdano włoszczowskim seniorom w niedzielę przy marketach (fot. Urząd Gminy Włoszczowa).

Ruszyła akcja “Bierzcie na zdrowie” we Włoszczowie. Wolontariusze rozdają maseczki seniorom

Około 400 maseczek trafi w Wielkim Tygodniu do najstarszych mieszkańców gminy Włoszczowa. Wszystko w ramach akcji Bierzcie na zdrowie, zorganizowanej przez Urząd Gminy oraz Włoszczowskie Stowarzyszenie Opieki Paliatywnej, które zakupiło materiały.

Akcja rozpoczęła się 30 marca. Zaangażowały się w nią koła gospodyń wiejskich oraz osoby prywatne. Do maszyn zasiadły panie z Czarncy, Jeżowic, Łachowa, Motyczna, Rząbca oraz Włoszczowy. Szyją nawet panowie – sołtysi Rząbca i Nieznanowic.

W niedzielę, 5 kwietnia przy dwóch włoszczowskich marketach rozdano seniorom pierwszą partię 300 maseczek. 6 kwietnia kolejne 100 sztuk otrzymają rodziny pacjentów Hospicjum stacjonarnego w szpitalu. Maseczki można będzie także odebrać w sklepie kosmetycznym Elraj Elżbiety i Jacka Rogulów w rynku oraz Kancelarii Ubezpieczeniowej Prestige Elżbiety Wrony przy ulicy Żwirki 38. Maseczki trafią też do sołectw.

Ludzi dobrego serca nie brakuje, nie mamy jednak na tyle maszyn do szycia i trwa zbiórka pieniędzy na zakup bawełny, gumek i nici. Otwarliśmy na ten cel konto: 19 8525 0002 0010 0120 9084 0001 z dopiskiem: “Maseczka dla każdego”. Wszystkie ręce na pokład! Bądźmy razem w tym trudnym dla nas czasie. Pomagajmy sobie wzajemnie. Chcemy, aby maseczki otrzymał każdy mieszkaniec. Nie da się tego zrobić bez wielkodusznego wsparcia – apelują organizatorzy akcji.

/RB/

UDOSTĘPNIJ