Radosne akcenty wielkanocne na Placu Konstytucji 3 Maja przy Urzędzie Gminy we Włoszczowie.

Wielkanocne akcenty we Włoszczowie. Tradycyjnych świąt nie było w tym roku

Na Placu Konstytucji 3 Maja we Włoszczowie stanęły przed świętami tradycyjnie ozdoby wielkanocne w postaci mega zajączka z pisanką w koszyczku. Jednak radości wielkanocnej nie widać w tym roku.

Ozdoby te nawiązują do wielkanocnej tradycji poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę, 11 kwietnia, której w tym roku nie było z uwagi na epidemię i wprowadzone ograniczenia zgromadzeń ludzi w kościołach, w których może przebywać maksymalnie do 5 osób.

Niektóre parafie transmitowały liturgie Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy w Internecie, jak chociażby parafia pod wezwaniem błogosławionego księdza Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie.  

Tymczasem przy sklepach wielkopowierzchniowych we Włoszczowie kolejki jak za czasów komuny. Do marketów spożywczych wpuszczanych jest po kilkanaście osób – maksymalnie trzech klientów przypadających na jedną kasę w sklepie.

Niektóre punkty wpuszczają ludzi tylnymi wejściami, gdyż główne są zablokowane. W sklepach panują zaostrzone rygory bezpieczeństwa, czyli dezynfekcja rąk i obowiązkowe rękawiczki ochronne. 

Takie kolejki można zastać przy włoszczowskiej Biedronce. Drugi sklep tej sieci w rynku wpuszcza klientów jedynie tylnym wejściem.

/RB/

UDOSTĘPNIJ