Poseł Bartłomiej Dorywalski z wójtem Kluczewska Rafałem Pałką przy drodze wojewódzkiej 742 w Brześciu, gdzie rozpoczęła się budowa chodnika.

Ruszyła budowa chodnika przy drodze wojewódzkiej 742 w gminie Kluczewsko. Prace prowadzone są w Brześciu

Po ośmiu latach starań w gminie Kluczewsko rozpoczęła się budowa oczekiwanego chodnika przy drodze wojewódzkiej 742. Łącznie powstanie ponad 2 kilometry nowego ciągu pieszego, który poprawi bezpieczeństwo pieszych.

Prace rozpoczęły się w Brześciu. Od kilku dni ruch odbywa się tutaj wahadłowo. Inwestycję realizuje firma Trasbud ze Strawczyna. Na razie trwają prace ziemne.

Jak podkreśla wójt gminy Kluczewsko Rafał Pałka bardzo pomógł w tej inwestycji ówczesny wicewojewoda świętokrzyski, obecny poseł Bartłomiej Dorywalski, który zabiegał u władz wojewódzkich w tej sprawie.

Roboty idą pełną parą – pracowników firmy Trasbud ze Strawczyna nie brakuje na budowie (fot. Rafał Banaszek).

Na budowę chodników w trzech miejscowościach gminy Kluczewsko samorząd województwa świętokrzyskiego zabezpieczył w budżecie 1,6 miliona złotych.

W minionym roku również Rada Gminy Kluczewsko podjęła uchwałę dotyczącą pomocy finansowej dla województwa, przeznaczając na tę inwestycję 800 tysięcy złotych.

W Brześciu ma powstać 350 metrów chodnika, w Kluczewsku – 485 metrów. Najdłuższy ciąg pieszy o długości aż 1170 metrów zostanie wybudowany na końcu w Stanowiskach.

/RB/

UDOSTĘPNIJ