120 seniorów uczestniczyło w zorganizowanej dla nich imprezie w Dobromierzu (fot. Damian Bakalarz).

Senioralia w gminie Kluczewsko. Wielka impreza integracyjna dla 120 osób w Dobromierzu

20 października w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobromierzu odbyła się impreza integracyjna dla seniorów, w której wzięło udział ponad 120 emerytów z gminy Kluczewsko.

Na początku gości powitały władze samorządowe gminy na czele z wójtem Rafałem Pałką i przewodniczącym Rady Gminy Mateuszem Strychalskim.

Następnie zagrała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Dobromierz pod batutą Wojciecha Strojka. Na scenie zaśpiewały też seniorki z Kluczewska przy akompaniamencie Piotra Staszczyka.

Spotkanie miało również charakter profilaktyczno-edukacyjny. Seniorzy mogli dowiedzieć się o zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej od zawodowych strażaków z Włoszczowy, jak również o bezpieczeństwie w ruchu drogowym od przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji.

Były też konkursy i zabawy integracyjne dla seniorów. Dodatkowo każdy z obecnych brał udział w loterii „Szczęśliwy los”.

Wydarzenie zorganizowano w ramach projektu „Razem w Gminie Kluczewsko”, którego koordynatorem jest Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Kluczewsko Od pomysłu do działania.

Imprezę sfinansowano z funduszy Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach rządowego programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.

/RB/

UDOSTĘPNIJ