Około stuosobowa grupa z powiatu włoszczowskiego przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie (fot. Fundacja Artwińskiego).

Szósta wycieczka do Sejmu na zaproszenie posła Bartłomieja Dorywalskiego. Tym razem z gmin Secemin, Moskorzew i Radków

102 osoby z gmin Secemin, Moskorzew i Radków odwiedziły posła ziemi włoszczowskiej Bartłomieja Dorywalskiego w Sejmie.

Wycieczkę zorganizowała 20 października współpracująca z posłem Fundacja imienia Stefana Artwińskiego z Kielc – koordynatorem wyjazdu był dyrektor biura fundacji Paweł Kwietniewski. Wydarzenie sfinansowano z funduszy Narodowego Instytutu Wolności z programu NOWEFIO. 

Do Sejmu udali się między innymi dwaj wójtowie naszych gmin – Andrzej Walasek i Jarosław Dominik. Mieszkańcy powiatu włoszczowskiego trafili akurat na 63. posiedzenie parlamentu, podczas którego posłowie podejmowali ustawę umożliwiającą samorządom sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie nieprzekraczającej 2 tysiące złotych.

Była to już szósta wycieczka z powiatu włoszczowskiego, która zobaczyła polski parlament „od kuchni”, dzięki posłowi. Przypomnijmy, że od grudnia zeszłego roku Dorywalskiego odwiedzili już w Warszawie: uczniowie i nauczyciele „Sikorskiego”, „Czarnieckiego”, podopieczni i opiekunowie Środowiskowego Domu Samopomocy, seniorzy z Włoszczowy oraz Kluczewska (najliczniejsza, jak dotąd, grupa 104 osób).

/RB/

UDOSTĘPNIJ