Działania gaśnicze podczas pożaru lasu w okolicach Łachowa (fot. KP PSP Włoszczowa).

Strażacy gasili pierwsze pożary traw i poszycia leśnego. Apelują do mieszkańców o ostrożność i rozwagę

W sobotę, 28 marca strażacy z powiatu włoszczowskiego kilkakrotnie interweniowali likwidując pożary poszycia w kompleksach leśnych oraz traw na nieużytkach.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło pożaru lasu w okolicach Łachowa o powierzchni około 1,6 hektara. Zagrożone były budynki gospodarcze i mieszkalne. Walka z żywiołem trwała ponad trzy godziny.

W działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 8 samochodów ratowniczo-gaśniczych z: Włoszczowy, Czarncy, Kurzelowa, Woli Wiśniowej, Żelisławic, Krasocina, Kluczewska i Łachowa (łącznie 42 strażaków-ratowników).

Kolejne zdarzenie dotyczyło pożaru poszycia w lesie w okolicach Wałkonów Dolnych. W tej akcji ratowniczo-gaśniczej zaangażowane było 5 zastępów ratowniczo-gaśniczych. Strażacy uczestniczyli też w likwidacji pożarów traw na nieużytkach w gminie Krasocin.

Mł. bryg. Tomasz Szymański – PSP Włoszczowa

Apelujemy do wszystkich użytkowników lasu o ostrożność i przestrzeganie przepisów – dla własnego bezpieczeństwa i strażaków  oraz zachowania lasów na długie lata. Działania gaśnicze prowadzone w trudnodostępnych terenach leśnych stanowią duże wyzwanie dla strażaków ratowników, są bardzo niebezpieczne i długotrwałe.

/RB/

UDOSTĘPNIJ