Starosta Dariusz Czechowski przekazuje sprzęt wójtowi Rafałowi Pałce oraz strażakom z gminy Kluczewsko.

14 jednostek strażackich otrzymało od powiatu opryskiwacze do walki z koronawirusem. Odebrali je wójtowie gmin

Opryskiwacze spalinowe o wartości 1 tysiąca złotych każdy otrzymało 14 jednostek strażackich z powiatu włoszczowskiego. To już ostatnie zakupy w ramach dużego projektu unijnego, ukierunkowanego na zwalczanie skutków koronawirusa.

Sprzęt zakupiono w ramach projektu realizowanego w ubiegłym roku przez powiat pod nazwą „Działania ukierunkowane na walkę, łagodzenie i zwalczanie skutków COVID-19 SARS-CoV-2 na terenie Powiatu Włoszczowskiego”.

W piątek, 8 stycznia władze samorządowe powiatu przekazały opryskiwacze wójtom gmin. Włodarzom towarzyszyli strażacy z jednostek należących do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, do których trafi wspomniany sprzęt.

Pięć gmin wiejskich otrzymało po dwa opryskiwacze, gmina Włoszczowa – trzy. Jeden przekazano Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Opryskiwacze mają służyć odkażaniu powierzchni w miejscach użyteczności publicznej, między innymi na przystankach autobusowych, ulicach, chodnikach, schodach prowadzących do urzędów i innych instytucji – w zależności od potrzeby.

Pandemia nie będzie trwać wiecznie. Po jej zakończeniu sprzęt ten będzie wykorzystywany do innych zadań – twierdził starosta Dariusz Czechowski.

Całkowita wartość projektu, który zakończył się w minionym roku, wyniosła 2,1 miliona złotych, z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej stanowiło 1,8 miliona, natomiast wkład własny powiatu to ponad 316 tysięcy złotych.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ