Od lewej: komendant wojewódzki PSP Krzysztof Ciosek, naczelnik OSP Moskorzew Sławomir Krzysiek i poseł Bartłomiej Dorywalski (fot. Bartłomiej Dorywalski).

Strażacy z Moskorzewa będą mieli nowy wóz bojowy. Dostali pokaźne dofinansowanie z budżetu państwa dzięki pomocy posła

395 tysięcy złotych dofinansowania otrzymała najstarsza w powiecie włoszczowskim Ochotnicza Straż Pożarna z Moskorzewa na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. W pozyskaniu dotacji pomógł poseł Bartłomiej Dorywalski.

Licząca już 126 lat jednostka strażacka z Moskorzewa pozyskała 340 tysięcy złotych z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, a pozostałe 55 tysięcy od zakładów ubezpieczeń.

Przekazanie dotacji miało miejsce 17 czerwca przed Urzędem Wojewódzkim w Kielcach. Promesę odebrał naczelnik moskorzewskiej jednostki Sławomir Krzysiek.

Jesteśmy bardzo zadowoleni i dziękujemy panu posłowi za zaangażowanie w pozyskanie środków dla naszej jednostki – powiedział naczelnik.

Do zakupu samochodu dołoży też swoim strażakom gmina Moskorzew, która zaciągnie 300 tysięcy złotych pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na ten cel.

Nowy wóz bojowy dla OSP Moskorzew zastąpi wysłużonego, 35-letniego jelcza i zapewni większe bezpieczeństwo dla mieszkańców powiatu włoszczowskiego, zwłaszcza w gminie Moskorzew, gdzie dochodzi do wielu wypadków i kolizji na drodze krajowej numer 78.

/RB/

UDOSTĘPNIJ