Najlepsza w powiecie Kobieca Drużyna Pożarnicza z Dobromierza (fot. OSP Dobromierz).

Strażacy z Radkowa i druhny z Dobromierza najlepsi w powiecie w zawodach sportowo-pożarniczych we Włoszczowie

Drużyna męska Ochotniczej Straży Pożarnej z Radkowa i Kobieca Drużyna Pożarnicza z Dobromierza wygrały XII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze we Włoszczowie.

Turniej odbył się 17 września na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wzięło w nim udział 12 zespołów, w tym 3 kobiece i 9 męskich. Zawody przeprowadzono w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i bieg sztafetowy 7 x 50 metrów z przeszkodami.

W kategorii mężczyzn wygrała Ochotnicza Straż Pożarna w Radkowie, drugie były Żelisławice, a trzeci Kurzelów. W grupie kobiet pierwsze miejsce zdobyła KDP z Dobromierza, która pokonała zespoły z Dzierzgowa i Kurzelowa.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy i nagrody pieniężne. Nagrody wręczał między innymi poseł Bartłomiej Dorywalski.

Zawody zorganizowali: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Starostwo Powiatowe we Włoszczowie.