Wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich otrzymały od organizatorów podziękowania za udział w 12. edycji Włoszczowskich Targów Runa Leśnego.

Włoszczowskie Targi Runa Leśnego. Najsmaczniejsza potrawa z Krasocina, najładniejsze stoisko z Marchocic

21 stowarzyszeń wzięło udział w XII Włoszczowskich Targach Runa Leśnego, które odbyły się 17 września na obiektach Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego. Gwiazdą wieczoru był znany zespół muzyczny Loka.

Imprezę rozpoczął tradycyjny sygnał myśliwski w wykonaniu leśników. Po oficjalnym rozpoczęciu członkowie komisji konkursowych na najładniejsze stoisko i najsmaczniejszą potrawę z darów runa leśnego przystąpili do pracy.

W czasie obrad komisji na scenie PCK-R można było podziwiać występy artystyczne Ukraińców, Cyganeczek z Tarnawej Góry, Cieślaneczek, Powiatowej Kapeli Włoszczowskiej, Włoszczowskich Muzykantów, Skorkowianek, Chóru Seniora Niezastąpieni oraz zespołu Ayahuasca.

Po występach przyszedł czas na ogłoszenie wyników konkursów. Najładniejsze stoisko – zdaniem jury pod przewodnictwem Zbigniewa Matyśkiewicza – przygotowało stowarzyszenie z Marchocic. Za zajęcie pierwszego miejsca grupa z gminy Radków otrzymała bon o wartości 800 złotych.

Drugie miejsce zdobyło Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich z Oleszna (nagroda – 600 złotych), natomiast trzecie – Koło Gospodyń Wiejskich Przepióreczka z Żelisławiczek (400 złotych nagrody).

Jeśli chodzi o drugi konkurs – na najsmaczniejszą potrawę z darów runa leśnego – wygrało debiutujące na imprezie Koło Gospodyń Wiejskich z Krasocina Krasockie Babki, które również nagrodzono bonem o wartości 800 złotych. Drugie miejsce komisja pod kierunkiem Marii Zawady przyznała Kołu Gospodyń Wiejskich z Bebelna (nagroda – 600 złotych), a trzecie – KGW z Ostrowa (400 zł nagrody).

Gwiazdą XII Włoszczowskich Targów Runa Leśnego był znany zespół Loka, któremu największa popularność przyniósł utwór „Prawdziwe powietrze”. Grupa rozgrzała włoszczowską publiczność i porwała do wspólnej zabawy.

Jedną z największych w roku imprezę powiatową odwiedzili między innymi parlamentarzyści w osobach posła Bartłomieja Dorywalskiego i senatora Jacka Włosowicza, a także starostowie sąsiednich powiatów jędrzejowskiego i koneckiego.

Wydarzenie zorganizowali: Starostwo Powiatowe, Nadleśnictwo Włoszczowa, Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

12. edycja Włoszczowskich Targi Runa Leśnego odbyła się w ramach projektu „Świętokrzyskie dla Ukrainy”, współfinansowanego z funduszu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014- 2020.

/RB/

UDOSTĘPNIJ