Uczniowie szkoły w Dobromierzu odnieśli wielki sukces w finale wojewódzkim Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce w Skarżysku Kamiennej (fot. archiwum szkoły).

Uczniowie z Dobromierza awansowali na ogólnopolskie mistrzostwa w minisiatkówce. W lipcu jadą na finał do Gliwic

Młodzi siatkarze ze szkoły w Dobromierzu zajęli drugie miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce imienia Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving.

Turniej odbył się 10 maja w Skarżysku Kamiennej. Do sportowej rywalizacji przystąpiły drużyny chłopców ze Skarżyska, Ostrowca Świętokrzyskiego, Kielc, Buska Zdroju, Połańca, Mirca, Kluczewska i Dobromierza.

W kategorii „dwójek” (rocznik 2011 i młodsi) zespół z Dobromierza w składzie: Maciej Nowak, Alan Trąbski, Piotr Jaworski zajął wysokie, czwarte miejsce w gronie najlepszych 15 drużyn z województwa świętokrzyskiego.

W kategorii „czwórek” (rocznik 2009 i młodsi) Maciej Jóźwik, Krzysztof Pawlik, Jan Jakubowski, Dawid Kasa i Mateusz Jednak wywalczyli drugie miejsce, premiowane awansem na ogólnopolskie mistrzostwa w minisiatkówce. 28. wielki finał Kinder Joy of moving odbędzie się w dniach 1-3 lipca w Arena Gliwice. Trenerem obu zespołów był Sebastian Olczyk.