Starosta włoszczowski Dariusz Czechowski przekazuje umowę Bartłomiejowi Sienkiewiczowi z włoszczowskiej firmy Global Company 24.

Umowa na budowę hali sportowej przy „Sikorskim” podpisana. Będzie to największy obiekt sportowy w powiecie

18 listopada władze powiatu włoszczowskiego podpisały umowę z miejscową firmą Global Company 24 na budowę wielofunkcyjnej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym imienia generała Władysława Sikorskiego.

Umowę podpisano uroczyście w Starostwie Powiatowym w obecności uczniów i nauczycieli liceum oraz zaproszonych gości, między innymi posła Bartłomieja Dorywalskiego oraz wojewody świętokrzyskiego Zbigniewa Koniusza.

Umowę z wykonawcą – Bartłomiejem Sienkiewiczem podpisali starostwie Dariusz Czechowski i Łukasz Karpiński oraz skarbnik powiatu Agnieszka Górska.

Pierwszy etap budowy ma rozpocząć się jeszcze w tym roku i potrwać 15 miesięcy. Bartłomiej Sienkiewicz zapewnił, że dołoży wszelkich starań, żeby dotrzymać terminu i wybudować halę jak najlepiej.

Będzie to największa inwestycja powiatu w ostatnich latach. Obejmuje ona budowę pełnowymiarowej, wielofunkcyjnej hali sportowej wraz z pełnym zapleczem szatniowo-sanitarnym w stanie surowym zamkniętym.

Na parterze budynku będzie się mieścił przestronny hol wejściowy z szatnią i recepcją, niewielka sala konferencyjna na około 25 osób, pomieszczenia biurowe i zaplecza sanitarne. Sercem obiektu będzie pełnowymiarowa, wielofunkcyjna sala sportowa wyposażona w boiska do gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i tenisa oraz strefę do rozgrzewek poza obszarem boisk.

Na antresoli w sali sportowej powstaną trybuny na 472 miejsca siedzące. Na piętrze będzie się mieścić sala gimnastyczna umożliwiająca organizację zajęć, siłownia oraz zaplecza szatniowe.

Docelowo hala będzie służyć uczniom włoszczowskiego liceum w czasie zajęć z wychowania fizycznego, a także będzie miejscem organizacji pozalekcyjnych zajęć ruchowo-sportowych.

Hala funkcjonować będzie również jako centrum sportowe dla lokalnych klubów różnych dyscyplin sportowych, umożliwiając codzienny trening oraz organizację zawodów.

Wartość inwestycji wyniesie blisko 17 milionów złotych, z czego 15,2 miliona (90 procent) pozyskano z Rządowego Funduszu Polski Ład. Wkład własny powiatu stanowi około 1,7 miliona.

Dziś poczyniliśmy kolejny ważny krok w procesie budowy hali sportowej, o której od dawna marzą uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego. Cieszę się, że wraz z całym Zarządem Powiatu mogę czynnie uczestniczyć w procesie powstawania tak ważnej inwestycji. Mam nadzieję, że będzie to jedna z najpiękniejszych hal, które są przy szkołach w województwie świętokrzyskim – powiedział starosta włoszczowski Dariusz Czechowski.

Starosta podziękował jednocześnie posłom Krzysztofowi Lipcowi i Bartłomiejowi Dorywalskiemu, którzy pomogli w pozyskaniu funduszy z budżetu państwa oraz wszystkim osobom, które były zaangażowane w proces tworzenia najpierw koncepcji, a później projektu hali.

Słowa wdzięczności dla Zarządu Powiatu, posłów i wszystkich zaangażowanych w ten projekt osób wyraziła też dyrektor „Sikorskiego” Bożena Kaczor oraz sami licealiści.

Dzięki nowej hali sportowej będziemy mogli rozwijać swoje zainteresowania w sposób, który do tej pory nie był dla nas dostępny. Brak nam słów na wyrażenie naszej radości i wdzięczności ­– stwierdzili przedstawiciele młodzieży.

/RB/

UDOSTĘPNIJ