Uczestnicy odbioru końcowego inwestycji drogowych na ulicy Kusocińskiego we Włoszczowie.

Zwiększyło się bezpieczeństwo pieszych na ulicy Kusocińskiego we Włoszczowie. Powstało siedem nowych przejść

18 listopada odbył się odbiór końcowy wyremontowanej ulicy Kusocińskiego wraz z chodnikami, wybudowanych i przebudowanych siedmiu przejść dla pieszych oraz powstałego skrzyżowania wyniesionego na tej drodze powiatowej.

W odbiorze uczestniczyli między innymi wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, radny Sejmiku Województwa Artur Konarski, czteroosobowy Zarząd Powiatu na czele ze starostą Dariuszem Czechowskim oraz burmistrz gminy Grzegorz Dziubek. 

W ramach zadania wyremontowano jezdnię i chodniki, powstało siedem nowych przejść dla pieszych na ulicy Kusocińskiego (od ulicy Wiśniowej do Partyzantów), oświetlonych nowoczesnymi lampami LED oraz wybudowano jedno tak zwane wyniesione skrzyżowanie u zbiegu z ulicą Wschodnią.

Władze samorządowe powiatu i gminy podkreślały, że dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo użytkowników tej ruchliwej ulicy, przy której znajdują się ważne instytucje, między innymi Sąd Rejonowy z prokuraturą, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, czy Zespół Szkół numer 3.

Drogą tą odbywa się wzmożony ruch samochodów w kierunku największych zakładów pracy oraz pieszych – głównie dzieci, które chodzą tędy do Szkoły Podstawowej numer 2. Ulica Kusocińskiego należy do jednych z najbardziej uczęszczanych w mieście.

Koszt całego zadania wyniósł prawie 1,5 miliona złotych, z czego ponad 1,1 miliona stanowiło dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Powiat i gmina dołożyły po przeszło 177 tysięcy złotych.

/RB/

UDOSTĘPNIJ