Uczniowie "Czarnieckiego" tuż przed egzaminem maturalnym z języka polskiego (fot. ZS nr 2).

345 uczniów we Włoszczowie rozpoczęło egzamin maturalny. Mówili, że poziom podstawowy był bardzo łatwy

345 absolwentów trzech szkół ponadpodstawowych we Włoszczowie rozpoczęło 7 maja matury.Po pierwszych egzaminach na poziomie podstawowym mówili, że zadania były łatwe.

W I Liceum Ogólnokształcącym imienia generała Władysława Sikorskiego pierwszy egzamin z języka polskiego pisało 114 licealistów. W Zespole Szkół numer 2 imienia Hetmana Stefana Czarnieckiego maturę zdaje 105 abiturientów (79 w liceum i 26 w technikum). Najwięcej, bo 126 uczniów (100 w technikum i 26 w ogólniaku) przystąpiło do egzaminu dojrzałości w Zespole Szkół numer 3 imienia Stanisława Staszica.

Nasi uczniowie twierdzili, że poziom podstawowy z języka polskiego, matematyki i angielskiego był bardzo łatwy, ale my, nauczyciele z dystansem podchodzimy do takich komentarzy, bo wiemy, że uczeń nawet najłatwiejszy materiał może też zepsuć. Wierzę jednak, że będzie dobrze – mówiła po pierwszych dniach egzaminów dyrektor „Sikorskiego” Bożena Kaczor.

O maturzystach nie zapomniały władze samorządowe. Starostowie Dariusz Czechowski i Łukasz Karpiński życzyli piszącym mało stresu, dużo skupienia, efektywnego wykorzystania posiadanej wiedzy i szczęścia w doborze tematów i zadań. Z kolei burmistrz Grzegorz Dziubek życzył tradycyjnego „połamania pióra” i wielu twórczych inspiracji.

Egzaminy potrwają do końca maja. Wyniki matur w powiecie włoszczowskim poznamy 9 lipca.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ