8 grudnia dojechał pierwszy węgiel z PGG do składu opału w Kurzelowie (fot. UG Włoszczowa).

Gmina Włoszczowa wygląda węgla jak… gwiazdy betlejemskiej. Na razie dotarła z PGG zaledwie jedna dziesiąta zamówienia

8 grudnia w gminie Włoszczowa ruszyła sprzedaż węgla dla mieszkańców w preferencyjnej cenie 2 tysięcy złotych. – Na razie dotarła jedna dziesiąta zamówienia. Reszty wyglądamy jak betlejemskiej gwiazdy – napisał włoszczowski magistrat na swojej stronie internetowej w połowie miesiąca.

Pierwsza transza węgla dostarczona do składu opału w Kurzelowie 8 grudnia wystarczyła dla 60 mieszkańców. Do połowy miesiąca było w sumie 9 dostaw surowca (184 tony węgla i 100 ton ekogroszku).

Jak wylicza naczelnik Michał Ślęzak z Urzędu Gminy, to zaledwie jedna piąta zapotrzebowania gminy (potrzebne jest 1300 ton węgla i 500 ton ekogroszku). Wnioski o tańszy węgiel złożyło w gminie Włoszczowa 1250 mieszkańców i czekają na swoją kolej.

Można powiedzieć, że węgiel nie płynie, a kapie do nas, mimo zimy i mrozów. (…) Brakujących 1300 ton wyglądamy jak Gwiazdy Betlejemskiej – napisała na portalu gminnym Iwona Boratyn, rzecznik prasowy burmistrza.

Przypomnijmy. 23 listopada gmina Włoszczowa podpisała z Polską Grupą Górniczą w Katowicach umowę na sprzedaż węgla po preferencyjnej cenie. Dystrybucją surowca zajmują się wszystkie składy opały w gminie – trzy w mieście oraz w  Kurzelowie i Przygradowie.

/RB/

UDOSTĘPNIJ