Dzieci ze szkoły w Koniecznie podziękowały pięknym programem artystycznym z okazji otwarcia placu zabaw.

W Koniecznie otwarto nowoczesny plac zabaw z siłownią. Burmistrz Włoszczowy zapowiedział powstanie w przyszłości boiska wielofunkcyjnego

28 września przy Zespole Placówek Oświatowych w Koniecznie otwarto uroczyście plac zabaw z siłownią zewnętrzną. Burmistrz Włoszczowy, jako absolwent tej placówki, zdradził swoje kolejne marzenie.

Zjeżdżalnia z torem przeszkód, huśtawka wahadłowa i wagonowa, wieża wspinaczkowa, karuzela platformowa i skoczki – z takich urządzeń zabawowych mogą już bezpiecznie korzystać dzieci z Konieczna.

Jak patrzę na ten kolorowy, bajkowy plac zabaw, to ja cieszę się jak dziecko, bo przypominam sobie moje dzieciństwo jak chodziłem do podstawówki, ale wtedy ta rzeczywistość troszeczkę inaczej wyglądała – przyznał przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Dudkiewicz.

Nowy obiekt rekreacyjny w Koniecznie poświęcił proboszcz parafii ksiądz Grzegorz Olejarczyk. Miejscowe dzieci podziękowały wszystkim, którzy przyczynili się do powstania inwestycji różą i pięknym programem artystycznym. 

Plac zabaw to również aktywność fizyczna, która jest niezwykle ważna, szczególnie w młodym wieku. Te urządzenia, które się tutaj znajdują, będą służymy najmłodszym, ale i starszym mieszkańcom sołectwa – powiedział burmistrz Grzegorz Dziubek i zdradził jednocześnie swoje kolejne marzenie, czyli powstanie boiska wielofunkcyjnego, na które projekt jest już gotowy.

Warto też dodać, że tej jesieni szkoła w Koniecznie będzie miała odmalowaną elewację i ocieplone fundamenty – obecnie trwają tam prace remontowe.

Plac zabaw z siłownią w Koniecznie kosztował 53 tysiące złotych. Inwestycja powstała dzięki dotacji z programu Lider+, który realizowała Lokalna Grupa Działania Region Włoszczowski.

Gmina i sołectwo (ze swojego funduszu) kupiły kolorowe, solidne maty dla zapewnienia bezpieczeństwa małych użytkowników. Plac został podzielony na różne strefy zabaw. Mogą tu przyjść dzieci małe i większe oraz młodzież. Cieszy się dużym zainteresowaniem miejscowej społeczności.

Plac zabaw powstał dzięki zaangażowaniu osób, które rozumieją nie tylko potrzeby oświaty, ale i środowiska. Ten nowoczesny obiekt rekreacyjny jest dowodem wspólnej troski o dobro dzieci i młodzieży – podkreślała dyrektor szkoły Ewa Adrianowicz, która przekazała specjalne podziękowanie burmistrzowi Dziubkowi.

To już kolejna tego typu inwestycja w gminie Włoszczowa po Czarncy i Kurzelowie (ten ostatni otwarto ponad 2 lata temu).

/RB/

UDOSTĘPNIJ