Od lewej: Dariusz Czechowski, Artur Konarski, Małgorzata Gusta, Łukasz Karpiński i Zbigniew Matyśkiewicz.

W przyszłym roku drugi etap obwodnicy Włoszczowy, przebudowa drogi wojewódzkiej z Psar do Szczekocin i remont ulicy Sienkiewicza?

Takie sensacyjne wiadomości przekazał w środę radny wojewódzki Artur Konarski podczas spotkania z władzami powiatu włoszczowskiego. Samorządowcy odwiedzili wszystkie wspomniane miejsca planowanych inwestycji.

Drogi wojewódzkie w gminach Włoszczowa i Secemin, oprócz obwodnicy, mają być zrobione już w przyszłym roku – to pewna informacja. Jeśli chodzi o drogę wojewódzką numer 795 relacji Secemin-Psary-Szczekociny, województwo świętokrzyskie zabezpieczyło w budżecie 3,8 miliona złotych na drugi etap przebudowy 2-kilometrowego odcinka tej trasy.

Kontynuację remontu drogi 795 od Psar do granicy z województwem śląskim zapowiedział jeszcze w ubiegłym roku goszczący w gminie Secemin przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś. Wójt gminy Tadeusz Piekarski zobowiązał się wówczas, że gmina pokryje koszt opracowania dokumentacji technicznej tego etapu.

Druga ważna informacja, jeśli nie ważniejsza to budowa drugiego etapu obwodnicy Włoszczowy – tak zwanej obwodnicy północnej, to jest od Łachowa w kierunku Międzylesia.

Na wniosek radnego Konarskiego Urząd Marszałkowski w Kielcach złożył fiszkę do tak zwanego Funduszu Przeciwdziałania Covid-19 dla jednostek samorządu terytorialnego o zabezpieczenie pieniędzy na ciąg dalszy naszej obwodnicy.

Wnioskowana kwota to około 40 milionów złotych, a planowana trasa ma mieć 4 kilometry długości. Jak twierdzi Artur Konarski, jest duża szansa, że ta długo oczekiwana inwestycja rozpocznie się jeszcze w 2021 roku – oczywiście, jeśli województwo otrzyma na nią pieniądze od rządu.  

Trzecia ważna informacja, z którą przyjechał do włoszczowskiego starostwa radny wojewódzki z gminy Moskorzew to taka, że w przyszłym roku zostanie przebudowany około 800-metrowy odcinek ulicy Sienkiewicza w mieście – od obecnie budowanego ronda do wiaduktu kolejowego w kierunku Dankowa Dużego. Samorząd województwa zabezpieczył na ten cel 1,2 miliona złotych w swoim budżecie.

Radnego Sejmiku Województwa Artura Konarskiego wspierają w tych działaniach Zarząd Powiatu Włoszczowskiego na czele ze starostą Dariuszem Czechowskim wraz z przewodniczącym rady Zbigniewem Matyśkiewiczem.

Rafał Banaszek

 

 

UDOSTĘPNIJ