Kończącą się inwestycję w Tarnawej Górze wizytowali 22 września wójt Moskorzewa Andrzej Walasek z Karoliną Otczyk, inspektor do spraw zamówień publicznych i funduszy pomocowych Urzędu Gminy.

W Tarnawej Górze powstał nowoczesny plac zabaw z siłownią zewnętrzną. Otwarcie na odpust, 2 października

Kończy się budowa centrum turystyczno-rekreacyjnego przy remizie w Tarnawej Górze. Powstał efektowany plac zabaw z elementami siłowni zewnętrznej i małej architektury na miarę XXI wieku.

W ramach inwestycji zamontowano sześć urządzeń zabawowych, siedem elementów siłowni zewnętrznej oraz ławeczki i stolik do gry. Dodatkowo, na terenie placu postawiono lampę solarną wraz z monitoringiem, w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom.

Inwestycja kosztowała około 130 tysięcy złotych, z czego ponad 93 tysiące gmina Moskorzew pozyskała z Unii Europejskiej z programu operacyjnego Rybactwo i Morze. Jak informuje wójt gminy Andrzej Walasek, obiekt zostanie oddany dzieciom i dorosłym do użytkowania na odpust, 2 października.

Andrzej Walasek z Karoliną Otczyk przy nowoczesnej siłowni napowietrznej.

To już drugi plac zabaw dofinansowany z programu Rybactwo i Morze, który powstał w gminie Moskorzew (pierwszy wybudowano w Chlewskiej Woli). Kolejne tego typu inwestycje planowane są w Damianach, Chebdziu i miejscowości Dalekie. Jak informuje wójt, wszystkie pozostałe sołectwa już mają place zabaw na swoim terenie.

/RB/

UDOSTĘPNIJ