Zarząd Powiatu z dyrekcją liceum w miejscu, gdzie powstanie hala: (od lewej) Dariusz Czechowski, Małgorzata Gusta, Bożena Kaczor, Monika Kaczkowska-Pilarska, Rafał Pacanowski i Łukasz Karpiński (fot. Starostwo Powiatowe).

Halę sportową przy „Sikorskim” wybuduje firma Bartłomieja Sienkiewicza z Włoszczowy. Prace ruszają jeszcze w tym roku

Blisko 16,9 miliona złotych będzie kosztował pierwszy etap budowy wielofunkcyjnej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym we Włoszczowie. Będzie to rekordowa inwestycja powiatu. Prace rozpoczną się prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

11 września otwarto oferty przetargowe. Wpłynęły trzy, z których najtańszą złożyła włoszczowska firma Global Company 24 Bartłomieja Sienkiewicza. I ta firma została wybrana przez władze powiatu 22 września.

Zarówno Zarząd Powiatu, jak i dyrekcja oraz cała społeczność szkolna „Sikorskiego” już nie mogą się doczekać rozpoczęcia robót – inwestycji, o której się mówi od lat w mieście.

Jako dyrektor będę bardzo wdzięczna, jeśli obecny Zarząd Powiatu na czele z absolwentem naszej szkoły, starostą Dariuszem Czechowskim rozpocznie budowę – mówi Bożena Kaczor.

 

To więcej, niż pewne, że rozpoczniemy. Spełnimy marzenie młodzieży, społeczeństwa i nasze – odpowiada pewnie Dariusz Czechowski.

Jak podkreśla dyrektor Kaczor, wiele osób sceptycznie podchodziło do budowy hali twierdząc, że tak duży i drogi obiekt nie powstanie przy „Sikorskim”. A jednak.

Przy włoszczowskim liceum zostanie wybudowana w przyszłym roku pełnowymiarowa hala sportowa z pełnym zapleczem szatniowo-sanitarnym w stanie surowym.

Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 15 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą (podpisanie przewidziano na początek października). Wnętrzem i wyposażeniem hali powiat zajmie się w drugim etapie. 

Dariusz Czechowski – starosta włoszczowski

Nowoczesna hala sportowa będzie służyć uczniom liceum podczas zajęć z wychowania fizycznego, a także będzie miejscem organizacji pozalekcyjnych zajęć ruchowo-sportowych. Stanie się też centrum sportowym dla lokalnych klubów, umożliwiając codzienny trening oraz organizację zawodów sportowych.

Bożena Kaczor dodaje, że skończy się wreszcie odwieczny problem z ciasnotą na sali gimnastycznej szkoły pochodzącej z lat 60. ubiegłego wieku, na której ćwiczy niejednokrotnie nawet pięć klas jednocześnie, co nie jest komfortowe, zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli wychowania fizycznego.

Przypomnijmy, że powiat włoszczowski otrzymał na budowę hali 15,8 miliona złotych dofinansowania z budżetu państwa w ramach drugiej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład (90 procent wartości pierwszego etapu budowy). Wkład własny powiatu wyniesie ponad 1,7 miliona złotych.

W pozyskaniu dotacji pomógł poseł Krzysztof Lipiec.

Dla mnie to wielka radość, że starosta włoszczowski postanowił akurat dowartościować szkołę średnią dzięki funduszom z Polskiego Ładu – mówił jeszcze w czerwcu, tuż po otrzymaniu dotacji, poseł Lipiec podczas konferencji prasowej zorganizowanej w miejscu przyszłej inwestycji.

/RB/

Zobacz również: https://www.moja-gazeta.com.pl/wladze-powiatu-podziekowaly-krzysztofowi-lipcowi-za-pomoc-w-pozyskaniu-pieniedzy-na-budowe-hali-sportowej-przy-sikorskim

UDOSTĘPNIJ