Dyrektor „dwójki” Zbigniew Hamera ze swoją zwycięska drużyną (fot. archiwum szkoły).

Wielki sukces sportowców z włoszczowskiej „dwójki”. Radosław Szwajkowski mistrzem województwa w trójboju

Drużyna ze Szkoły Podstawowej numer 2 we Włoszczowie zajęła czwarte miejsce w finale wojewódzkim trójboju L-A chłopców. Jeden z naszych zawodników został mistrzem województwa.

Impreza odbyła się 22 czerwca w Rytwianach koło Staszowa. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 9 drużyn. Szkołę Podstawową numer 2 reprezentowali uczniowie klas czwartych w składzie: Radosław Szwajkowski, Filip Michałek, Kamil Czyżowski, Wiktor Kozieł, Alan Pasoń, Jakub Wytrych i Kamil Sobczyk. Zawodnicy zdobywali punkty w trzech konkurencjach: skoku w dal, biegu na 60 metrów i rzucie piłeczką palantową. Ostatecznie zespół z włoszczowskiej „dwójki” zajął czwarte miejsce, a indywidualnie Radosław Szwajkowski był najlepszy w województwie. Opiekunem drużyny był Zbigniew Hamera.