Władze powiatu włoszczowskiego pamiętały o wydarzeniach z grudnia 1981 i 1984 roku. Zaprosiły też kombatantów na opłatek
Zarząd Powiatu pamiętał o 42. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego oraz 39. rocznicy wybuchu strajku w obronie krzyży we włoszczowskiej szkole zawodowej.
13 grudnia 1981 roku to jedna z najtragiczniejszych dat w historii Polski związana z wprowadzeniem w naszym kraju stanu wojennego.
Z kolei 3 grudnia 1984 roku to data wybuchu strajku okupacyjnego, zorganizowanego przez młodzież oraz osoby duchowne w obronie krzyży w dawnym Zespole Szkół Zawodowych we Włoszczowie.
Zarząd Powiatu, chcąc upamiętnić te ważne wydarzenia, spotkał się w starostwie ze środowiskiem kombatanckim.
W tym szczególnym czasie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszyscy złożyli sobie życzenia oraz połamali się opłatkiem. Na scenie wystąpił Tomasz Jańczak.
Po spotkaniu w starostwie jego uczestnicy udali się do kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie wzięli udział we mszy świętej w intencji ofiar stanu wojennego w 42. rocznicę jego wprowadzenia.
Po nabożeństwie przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Matyśkiewicz, starosta Dariusz Czechowski i wicestarosta Łukasz Karpiński złożyli kwiaty i zapalili znicze przed symbolicznym grobem błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki na placu kościelnym.
/RB/