Największą inwestycją Gminy Włoszczowa ostatnich lat, jeśli chodzi o dostępność zieleni i walory estetyczne krajobrazu, była rewitalizacja rynku i zagospodarowanie osiedli.

Włoszczowa gminą dobrą do życia i na pierwszym miejscu w województwie świętokrzyskim. Wyprzedziła Kielce i Morawicę

Gmina Włoszczowa zajęła pierwsze miejsce w województwie świętokrzyskim w rankingu ogólnopolskim Gmina Dobra do Życia 2023.

16 listopada Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej już po raz trzeci ogłosił wyniki rankingu Gmina Dobra do Życia – zobacz raport.

Według tego raportu najlepiej żyje się w Warszawie, Osielsku, Stalowej Woli, Gogolinie i Kleszczowie. Każda z tych gmin osiągnęła najwyższy wskaźnik jakości życia w swojej kategorii.

W województwie świętokrzyskim pierwsze miejsce zajęła gmina Włoszczowa (przed Kielcami i Morawicą), w skali kraju – 275 pozycję.     

Kapituła, we współpracy z Instytutem Pokolenia, w każdej kategorii wyróżniła także gminy dobre do życia w obszarze funkcjonowania rodziny. Pod tym względem Włoszczowa otrzymała wyróżnienie w województwie.     

Ranking ogólnopolski opracowano na podstawie 63 wskaźników pokazujących jakość życia we wszystkich 2477 gminach w Polsce.

Zbadano między innymi dostępność zieleni, walory estetyczne krajobrazu oraz zanieczyszczenie środowiska. Autorzy raportu przyjrzeli się też budżetom gmin, w tym wydatkom inwestycyjnym oraz jakości dróg, wodociągów i kanalizacji. W określaniu jakości życia wzięto też pod uwagę poziom edukacji, liczbę żłobków i przedszkoli oraz zasoby bibliotek.

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

Cieszę się, że efekt pracy samorządu na rzecz naszej gminy i jej mieszkańców został doceniony w tak prestiżowym plebiscycie, który wyłania najlepszych na podstawie konkretnych wskaźników i analiz. Często powtarzam, że jakość życia we Włoszczowie nie może być gorsza, niż w Warszawie czy innym dużym mieście.

/RB/

UDOSTĘPNIJ