Umiejętności dzieci i młodzieży w zakresie jazdy na rowerze po mini miasteczku ruchu drogowego sprawdzali włoszczowscy policjanci (fot. Starostwo Powiatowe).

Włoszczowska „jedynka” znów najlepsza w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Drużyna z Zespołu Placówek Oświatowych numer 1 we Włoszczowie wygrała po raz kolejny z rzędu etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Zawody odbyły się 11 maja we włoszczowskim starostwie. Wzięło w nich udział dwanaście drużyn ze szkół podstawowych z naszego powiatu.

Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test z wiedzy o ruchu drogowym i test skrzyżowań, udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przejechać rowerowy tor przeszkód.

Wiedzę uczestników oraz jazdę po torze przeszkód oceniali policjanci, natomiast umiejętności zawodników w zakresie udzielania pierwszej pomocy sprawdzał przedstawiciel Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

W kategorii szkół podstawowych (dzieci w wieku 10-12 lat) wygrał zespół z włoszczowskiej „jedynki” w składzie: Natalia Ścisłowska, Lilianna Kołek, Remigiusz Rayski i Aleksy Lenarski (najlepszy zawodnik).

W starszej grupie wiekowej (dzieci powyżej 12 lat) również triumfowali uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych numer 1: Kamil Pilarski – najlepszy zawodnik, Natalia Kowalska i Lena Słupińska.

Obie drużyny będą reprezentować powiat włoszczowski w eliminacjach wojewódzkich turnieju. Opiekunem młodzieży jest Marcin Sztuka.

Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy, nagrody i upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Nagrody wręczył wicestarosta Łukasz Karpiński z komendantem powiatowym policji Mariuszem Przyborowskim.

/RB/

UDOSTĘPNIJ