Do udziału w konkursie na najładniejszą ozdobę świąteczną z dawnych lat zachęca dzieci Małgorzata Gusta.

Włoszczowskie starostwo organizuje konkurs bożonarodzeniowy dla dzieci i ich opiekunów

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, nawiązując do dawnej tradycji ubierania choinki, zaprasza dzieci w wieku do 15 roku życia wraz z rodzinami do udziału w konkursie plastycznym na najładniejszą ozdobę choinkową z dawnych lat.

Konkurs rozpoczął się we wtorek, 1 grudnia i potrwa do 17 grudnia. Ozdoby w dwóch kategoriach (indywidualna i rodzinna) należy dostarczyć osobiście do starostwa (do Biura Podawczego na parterze), ewentualnie przesłać pocztą. Do prac należy dołączyć kartę zgłoszenia i oświadczenie.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 grudnia o godzinie 15.30. Informacja o wynikach konkursu zostanie ogłoszona na stronie internetowej powiatu do 21 grudnia. 

Komisja nagrodzi 5 najlepszych prac. Nagrody rzeczowe i dyplomy zostaną wręczone laureatom osobiście jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Rodzice i dziadkowie, którzy pomogą dzieciom w konkursie, otrzymają pod choinkę środki ochrony osobistej, przydatne w okresie pandemii.

Pomysłodawczynią konkursu plastycznego na najładniejszą ozdobę z dawnych lat jest Małgorzata Gusta, członek Zarządu Powiatu, która – jaka pamiętamy – na początku kwietnia tego roku zorganizowała podobny konkurs dla dzieci – na najpiękniejszą pisankę wielkanocną.

Małgorzata Gusta, jak mówi, chce w ten sposób zachęcić dzieci, aby oderwały się choć na chwilę od komputerów, od siedzenia w domu z powodu pandemii oraz zaprosić je razem z całymi rodzinami do twórczej pracy.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ