Jubilaci z władzą samorządową gminy Moskorzew (fot. UG Moskorzew).

Złote i Diamentowe Gody w gminie Moskorzew. Pierwsze obchody 50. i 60. rocznicy ślubu w powiecie włoszczowskim

30 września w gminie Moskorzew odbyły się Złote i Diamentowe Gody, czyli jubileusz 50-lecia i 60-lecia pożycia małżeńskiego.

Uroczystość rozpoczęła msza święta w intencji jubilatów w kościele parafialnym w Moskorzewie, odprawiona przez proboszcza parafii księdza Zbigniewa Chłostę. Część oficjalna odbyła się w Wiejskim Centrum Kulturalno-Turystycznym. Spotkanie prowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Bryła.

Kierownik USC złożyła jubilatom gratulacje i podziękowania za dochowanie wierności przysięgi małżeńskiej oraz życzyła długich i pogodnych lat w jak najlepszym zdrowiu i doczekania kolejnych rocznic w małżeństwie. Słowa uznania skierował do dostojnych gości również wójt gminy Andrzej Walasek, a także przewodniczący Rady Gminy Sebastian Kosowski oraz dyrektor Wiejskiego Centrum Zbigniew Krzysiek.

Po przemówieniach muzyczno-teatralną niespodziankę dla seniorów przygotowały pierwszaki ze szkoły w Moskorzewie pod kierunkiem wychowawczyni Pauliny Piskorz.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia była dekoracja jubilatów przez wójta medalami za długoletnie pożycie małżeńskie oraz wręczenie listów gratulacyjnych i kwiatów. Na koniec zaproszono zacnych gości na skromny poczęstunek. Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów uświetnił występ Martyny Walasek.

/RB/

Jubilaci 2022
50-lecie małżeństwa: Teresa i Jan Kuzia, Halina i Tadeusz Uramowscy, Marianna i Waldemar Frej, Jadwiga i Zbigniew Kawczyńscy, Danuta i Henryk Całka, Marianna i Czesław Pawlarczyk; 60-lecie małżeństwa: Janina i Stanisław Kaśkosz, Marianna i Bolesław Walasek.

UDOSTĘPNIJ