Grzegorz Dziubek z Pawłem Strączyńskim prezentują umowę na dofinansowanie budowy wodociągu i kanalizacji w gminie Włoszczowa (fot. UG Włoszczowa).

W przyszłym roku Rząbiec będzie miał wodociąg, a Konieczno kolejny odcinek kanalizacji. WZWiK otrzymał 3 miliony dotacji

3 miliony złotych z Unii Europejskiej pozyskał Włoszczowski Zakład Wodociągów i Kanalizacji na wodociąg w Rząbcu i kanalizację w Koniecznie. W tej kadencji gmina Włoszczowa chce zakończyć wreszcie wodociągowanie.

Dotacja pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Umowa o przyznanie pomocy finansowej została podpisana 29 września w Świętokrzyskim Biurze Rozwoju Regionalnego w Kielcach. Dofinansowanie stanowi 100 procent planowanych kosztów.

Jak informuje WZWiK, inwestycja rozpocznie się od budowy sieci wodociągowej w Rząbcu, a w kolejnych etapach obejmie również miejscowości Wymysłów i Michałów.

W Rząbcu powstanie blisko 8 kilometrów wodociągu z przyłączami do granic posesji, natomiast w Koniecznie 750 metrów kanalizacji z przyłączami. Spółka WZWiK niebawem ogłosi przetarg. Inwestycje mają być gotowe w przyszłym roku.

W tej kadencji chcemy zakończyć budowę wodociągów w gminie – mówi burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek.

Przypomnijmy, że od 2014 roku wybudowane zostały wodociągi w Jeżowicach, Gościencinie, Silpi Małej i Dużej, Międzylesiu, Motycznie wraz z przysiółkami Mchowie i Kotowie, Woli Wiśniowej oraz wiele odcinków w mieście.

/RB/

UDOSTĘPNIJ