Wójt Kluczewska Rafał Pałka dekoruje „złotych” jubilatów medalami od prezydenta.

Złote i diamentowe gody w Kluczewsku. 50. rocznicę ślubu świętowało ponad 20 par

21 par małżeńskich z gminy Kluczewsko obchodziło złote gody, a trzy kolejne pary – diamentowe, czyli 60-lecie wspólnego pożycia. Władze gminy i miejscowa szkoła nie zapomniały o dostojnych jubilatach.

Impreza odbyła się 23 stycznia w Kluczewsku. Najpierw małżonkowie uczestniczyli we mszy świętej koncelebrowanej przez księdza proboszcza Wiesława Chęcinę, Stanisława Stańczyka oraz Marcina Wróbla w kościele.

W czasie nabożeństwa pary miały okazję odnowić przyrzeczenia małżeńskie złożone ponad 50 i 60 lat temu. Po mszy jubilaci otrzymali od proboszcza pamiątki z błogosławieństwem oraz modlitewniki. 

Następnie udali się do Szkoły Podstawowej imienia Jana Pawła II, gdzie odbyła się część oficjalna i artystyczna.

Tutaj wójt gminy Rafał Pałka uhonorował jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie, nadanymi przez prezydenta Polski. Od przedstawicieli samorządu otrzymali też w prezencie po kocu i pościeli.

Po części oficjalnej dzieci z miejscowej szkoły przedstawiły dla gości program artystyczny, zakończony odśpiewaniem jubilatom “Sto lat”.

Nie zapomniano też o jubileuszowym torcie z mottem Jana Pawła II, ufundowanym przez właścicieli cukierni Sweet Cake z Kolonii Mrowiny.

/RB/

Jubilaci z gminy Kluczewsko
50-lecie: Marian i Marianna Banaszczyk z Łapczynej Woli, Hieronim i Danuta Barańscy z Komornik, Bolesław i Gabriela Bąk ze Stanoiwsk, Mieczysław i Wiesława Bąk z Kolonii Pilczycy, Władysław i Marianna Bąk z Pilczycy, Zbigniew i Zofia Chlebosz z Dobromierza, Jan i Jadwiga Depta z Dobromierza, Marian i Alicja Domoraccy z Rzewuszyc, Leszek i Elżbieta Futerscy z Dobromierza, Wacław i Zofia Grzywińscy z Kluczewska, Czesław i Marianna Janduła z Rzewuszyc, Henryk i Zofia Janik z Dobromierza, Marianna i Stefan Jaworscy ze Stanowisk, Henryka i Czesław Krzyżanowscy ze Zmarłych, Danuta i Bronisław Mirowscy z Komornik, Danuta i Ryszard Stępień z Rączek, Maria i Andrzej Toborek z Pilczycy, Anna i Józef Toda z Rzewuszyc, Krystyna i Eugeniusz Warszawiak z Januszewic, Jadwiga i Czesław Włódzik z Kluczewska, Teresa i Piotr Zasada z Kolonii Mrowiny;
60-lecie: Genowefa i Stanisław Łydżba z Komornik, Janina i Władysław Pura z Pilczycy, Władysława i Stanisław Słoma z Rzewuszyc.

 

UDOSTĘPNIJ