Zwycięzcy przeglądu zespołów muzycznych w Chlewicach z organizatorami.

Znamy zwycięzców przeglądu amatorskich zespołów muzycznych w Chlewicach. Gwiazda wieczoru nie dojechała

Zespół Nietaktowni z Warzyna (powiat jędrzejowski) został zwycięzcą XXVII Powiatowego Przeglądu Amatorskich Zespołów Muzycznych, który odbył się 10 lipca w chlewickim parku. Imprezę zepsuł padający deszcz. Gwiazda wieczoru – grupa Toporki nie dotarła z powodów technicznych.  

Konkurs muzyczny w Chlewicach odbył się po dwuletniej przerwie pandemicznej. Wzięło w nim udział 14 zespołów z powiatów włoszczowskiego, jędrzejowskiego i zawierciańskiego. Głosami publiczności wygrała grupa Nietaktowni z Warzyna (174 głosy), drugie miejsce zajęła miejscowa kapela ludowa CH DK Benc z Chlewic (84 głosy), a trzecie – zespół do Świtu z Rożnicy (powiat jędrzejowski), na którą oddały głos 64 osoby.

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe w postaci sprzętu muzycznego, które wręczyli radny Sejmiku Województwa Artur Konarski, przewodniczący Rady Powiatu Zbigniew Matyśkiewicz oraz wójt Moskorzewa Andrzej Walasek. Warto dodać, że każdy z występujących zespołów został nagrodzony przez organizatorów.

Imprezę utrudnił padający deszcz, mimo to publiczność nie zawiodła i licznie dopisała. Na chlewicki przegląd nie dotarł za ta zespół disco polo Toporki, który miał być gwiazdą wieczoru. 

Imprezę prowadzili przewodniczący Rady Gminy Moskorzew Sebastian Kosowski z dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Chlewicach Andrzejem Jaworskim. Wydarzenie zorganizowali GOK Chlewice oraz gmina Moskorzew. Patronat honorowy nad konkursem objęli marszałek województwa, wojewoda świętokrzyski, starosta włoszczowski i wójt Moskorzewa. 

/RB/

UDOSTĘPNIJ