Włoszczowscy uczestnicy ubiegłorocznej, trzeciej edycji rajdu na mecie w Lasocinie (gmina Łopuszno).

13 sierpnia rajd rowerowy szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ z Włoszczowy do Lasocina. Patronem Mariusz Błaszczak

Starosta włoszczowski Dariusz Czechowski i dyrektor Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego Teresa Chudy zapraszają na IV Rajd Rowerowy Szlakiem Brygady Świętokrzyskiej NSZ, który odbędzie się 13 sierpnia.

W tym roku po raz pierwszy patronat honorowy nad wydarzeniem objął minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Rowerzyści wyruszą z placu Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie o godzinie 9. Trasa tegorocznego rajdu będzie wiodła przez: Włoszczowę, Jamskie, Zabrodzie, Zmarłe, Rudkę, Komorniki, Nowiny, Krogulec, Żeleźnicę, Oleszno, Górę Skrzejską, Zabrody, Wólkę i Lasocin, gdzie będzie meta.

Po drodze uczestnicy będą się zatrzymywać w miejscach historycznych. W Olesznie planowany jest postój na posiłek i odpoczynek. Do pokonania będzie około 35 kilometrów (w jedną stronę). W drodze powrotnej chętni będą mogli skorzystać z transportu samochodem.

W Lasocinie rowerzyści z Włoszczowy uczczą pamięć żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i - jak co roku - spotkają się przy ognisku z uczestnikami rajdu z powiatów: kieleckiego, koneckiego i jędrzejowskiego.

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy zapisać się telefonicznie pod numerem telefonu 795 190 370 lub 41 394 35 90 i dostarczyć drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście wypełniony formularz zgłoszeniowy, który można pobrać tutaj.

/RB/