Od lewej: wójt Moskorzewa Andrzej Walasek, poseł Bartłomiej Dorywalski, wójt Kluczewska Rafał Pałka i prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Ryszard Gliwiński (fot. Paweł Kwietniewski).

350 tysięcy dotacji dla trzech gmin z powiatu włoszczowskiego na usuwanie wyrobów zawierających azbest

Blisko 350 tysięcy złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska otrzymały łącznie gminy Secemin, Moskorzew i Kluczewsko na usuwanie azbestu z posesji mieszkańców.

Dotacje pochodzą z ogólnopolskiego programu finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest. Najwięcej, bo blisko 198 tysięcy złotych pozyskała na to zadanie gmina Secemin, następnie gmina Moskorzew – 80 tysięcy oraz Kluczewsko – 70 tysięcy.

Umowy dofinansowania podpisali 17 marca wójtowie z powiatu włoszczowskiego w siedzibie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

W wydarzeniu uczestniczyli też świętokrzyscy parlamentarzyści, w tym poseł ziemi włoszczowskiej Bartłomiej Dorywalski, który wspierał działania naszych gmin w pozyskaniu dotacji.

W sumie do 41 gmin z województwa świętokrzyskiego trafi 6 milionów złotych na pozbycie się rakotwórczego azbestu z gospodarstw domowych w postaci między innymi eternitu zdemontowanego z dachów budynków.

/RB/

UDOSTĘPNIJ