Poseł Bartłomiej Dorywalski z dyrektor szkoły w Kluczewsku Ireną Orzechowską w kuchni z lat 80. ubiegłego wieku, która przejdzie niebawem generalny remont.

40-letnia kuchnia w szkole w Kluczewsku zostanie wyremontowana. Pomógł poseł Bartłomiej Dorywalski

80 tysięcy złotych otrzymał Zespół Przedszkolno-Szkolny w Kluczewsku z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023. Pieniądze zostaną przeznaczone na generalny remont szkolnej kuchni z lat 80-tych ubiegłego wieku. Pomógł poseł Bartłomiej Dorywalski.

Remont kuchni będzie kosztował 100 tysięcy złotych, z czego 80 tysięcy dofinansuje budżet państwa, a 20 tysięcy dołoży gmina Kluczewsko. W ramach inwestycji planowana jest rozbiórka starej kuchni węglowej z lat 80. ubiegłego wieku, a także leciwej wanny i zlewów, położenie nowej glazury i terakoty, wykonanie nowego przyłącza wodno-kanalizacyjnego oraz pomalowanie pomieszczenia.

Dzięki pozyskanemu wsparciu finansowemu kuchnia szkolna w Kluczewsku zostanie wyposażona w nowoczesne urządzenia gastronomiczne typu szafa przelotowa, stół z basenem jednokomorowym, czy spryskiwacz z wylewką. Warto dodać, że od około 40 lat nie dokonywano tutaj żadnych remontów, poza częściową wymianą wyeksploatowanego sprzętu kuchennego.

Dzięki tej inwestycji, jak twierdzi dyrektor placówki Irena Orzechowska, poprawi się też standard obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej, która wydaje posiłki dla uczniów podstawówki i przedszkola.

Jestem bardzo wdzięczna panu posłowi Bartłomiejowi Dorywalskiemu za pomoc w pozyskaniu tych środków. Po raz pierwszy będziemy korzystać z tego rządowego programu – opowiadała Irena Orzechowska, dyrektor Zespołu Przedszkolno-Szkolnego w Kluczewsku.

 

Cieszę się, że po raz kolejny mogłem wesprzeć następną szkołę w powiecie włoszczowskim w pozyskaniu dotacji z budżetu państwa na remont kuchni. Życzę wszystkim uczniom z Kluczewska smacznych posiłków – powiedział Bartłomiej Dorywalski.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku pieniądze z programu rządowego „Posiłek w szkole i w domu”, dzięki wsparciu posła Dorywalskiego, otrzymały też szkoły podstawowe w Radkowie i Moskorzewie, a także placówka w Żelisławicach.

Z tegorocznej edycji programu, oprócz Kluczewska, skorzystają też dwie placówki oświatowe z gminy Krasocin – Oleszno (80 tysięcy złotych) oraz Czostków (24,6 tysiąca). W sumie w całym województwie świętokrzyskim wsparciem finansowym objęto 22 szkoły podstawowe na łączną kwotę około 1,4 miliona złotych. Listę zakwalifikowanych placówek poznaliśmy pod koniec maja.

/RB/

UDOSTĘPNIJ