Poseł Bartłomiej Dorywalski (z lewej) wręcza czek członkowi Zarządu Powiatu Rafałowi Pacanowskiemu w towarzystwie dyrektor liceum Bożeny Kaczor na placu budowy hali sportowej (fot. Paweł Kwietniewski).

58 milionów złotych z Polskiego Ładu dla wszystkich samorządów w powiecie włoszczowskim

Ponad 58 milionów złotych dotacji otrzymał Powiat Włoszczowski i wszystkie gminy na jego terenie w ramach ósmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład. Symboliczne promesy wręczył w miniony weekend poseł Bartłomiej Dorywalski.

W sobotę, 7 października poznaliśmy wyniki ósmego naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.

Najwięcej pieniędzy w powiecie włoszczowskim – 10 milionów złotych – otrzymało Starostwo Powiatowe na trzeci etap budowy wielofunkcyjnej hali sportowej przy I Liceum Ogólnokształcącym.

Na drugim miejscu pod względem wysokości dofinansowania jest Gmina Krasocin, która pozyskała w sumie 8,9 miliona złotych, w tym 7 milionów na budowę i modernizację obiektów kulturalnych w Olesznie, Karolinowie i Ludyni oraz 1,9 miliona na montaż instalacji fotowoltaicznych.

Trzecie miejsce, jeśli chodzi o kwotę dotacji, zajęła Gmina Moskorzew. Dostała w sumie 8,5 miliona złotych dofinansowania z przeznaczeniem na: rozwój infrastruktury drogowej, społecznej, poprawę efektywności energetycznej oraz rozbudowę istniejącej sieci wodociągowej (6,5 miliona) oraz 2 miliony na rozbudowę sieci wodociągowej oraz modernizację budynków użyteczności publicznej.

Po 8 milionów dofinansowania z budżetu państwa pozyskały gminy Włoszczowa i Secemin: Włoszczowa na budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Dankowie Małym, Kurzelowie i Koniecznie oraz uzbrojenie studni w mieście, natomiast Secemin na rozbudowę wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków.

7,5 miliona dotacji popłynęło do Gminy Kluczewsko na czwarty etap modernizacji dróg (5,7 miliona) oraz modernizację i wyposażenie infrastruktury kulturalnej (1,8 mln zł).

Z Gminy Radków przeszły trzy projekty na łączną sumę ponad 7,1 miliona złotych, to jest: 3,4 miliona na budowę przedszkola i żłobka, około 2,4 mln zł na drugi etap uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej oraz przeszło 1,3 mln na poprawę efektywności energetycznej budynku Urzędu Gminy.

Symboliczne promesy wręczył osobiście przedstawicielom gmin i starostwa poseł Bartłomiej Dorywalski w miniony weekend.

/RB/

UDOSTĘPNIJ