Bartłomiej Dorywalski prezentuje zaświadczenie o wyborze na posła na Sali Posiedzeń Sejmu (fot. Bartłomiej Dorywalski).

Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy został posłem po raz trzeci. Oficjalne zaświadczenie o wyborze już otrzymał w Sejmie

26 października, na uroczystej gali w Sali Kolumnowej Sejmu Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy otrzymał z rąk przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej Sylwestra Marciniaka zaświadczenie potwierdzające, że w wyborach parlamentarnych został wybrany posłem na Sejm Rzeczpospolitej  Polskiej.

W wyborach, które odbyły się 15 października, zdobył 9 696 głosów. W powiecie włoszczowskim pokonał nawet swojego prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

W swojej rodzinnej gminie Włoszczowa Dorywalski uzyskał 3 376 głosów, w gminie Krasocin na Honorowego Obywatela oddało głos 1370 mieszkańców, w gminie Kluczewsko – 1 212, w gminie Secemin – 676, w gminie Moskorzew – 261 i w gminie Radków – 253.

W sumie w całym powiecie włoszczowskim Bartłomieja Dorywalskiego poparło 7 148 wyborców. Pokonał nawet swojego prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego o 1883 głosy – pod tym względem powiat włoszczowski był jedyny w województwie świętokrzyskim.

W poprzednich wyborach parlamentarnych w 2019 roku Dorywalski zebrał na swojej ziemi 4 717 głosów, czyli po czterech latach działalności poselskiej poprawił wynik o 66 procent. To wielki sukces.

W całym województwie zagłosowały na niego ostatecznie 9 696 osób (4 lata temu – 7 386). Pod względem liczby zdobytych głosów zajął piąte miejsce na liście PiS w regionie świętokrzyskim.

/RB/

UDOSTĘPNIJ