23 października gościli w Gościencinie: (od lewej) Grzegorz Dziubek, Dominika Łoboda, Jerzy Wiśniewski i Sławomir Owczarek.

Świetlica w Gościencinie za ponad 1,6 miliona złotych gotowa. Zostały tylko odbiory końcowe. Uroczyste otwarcie jeszcze w tym roku

Zakończyły się prace przy budowie świetlicy wiejskiej w Gościencinie – nowoczesnym centrum rekreacji i turystyki  nieopodal rzeki Pilicy, na obrzeżach województwa świętokrzyskiego. Zostały tylko odbiory końcowe. Uroczyste otwarcie jeszcze w tym roku.

Budowa trwała od jesieni ubiegłego roku. Wykonawcą była firma Ger-Bud z Secemina. Inwestycja powstała od podstaw na komunalnej działce gminnej. Stanął tutaj jednokondygnacyjny budynek o łącznej powierzchni użytkowej ponad 146 metrów kwadratowych, który – jak podkreśla Urząd Gminy we Włoszczowie – w zupełności wystarczy na spotkania i inne inicjatywy mieszkańców.

Budynek ma nowoczesną elewację. Jest podjazd dla osób niepełnosprawnych. Teren wokół jest ogrodzony, w części utwardzony kostką brukową i oświetlony, ma parking z 10 wydzielonymi miejscami postojowymi (w tym jedno dla osób niepełnosprawnych). Wewnątrz znajduje się duża sala spotkań, zaplecze kuchenne, toalety (dostosowane też dla niepełnosprawnych), nowoczesna kotłownia na pellet.

Obiekt będzie wykorzystywany przede wszystkim do spotkań i zajęć aktywizacyjno-integracyjnych dla mieszkańców Gościencina, Silpii Małej i Dużej, którzy od czasu likwidacji szkoły filialnej w Silpii Dużej 12 lat temu, nie mieli takiego miejsca. Około hektarowa działka, którą zagospodarowano przy okazji, może być wykorzystywana z powodzeniem do organizacji dużych imprez plenerowych typu dożynki, czy festyny.

Nowoczesna świetlica w Gościencinie wraz z zagospodarowaniem terenu kosztowała Gminę Włoszczowa prawie 1,65 miliona złotych. O jej budowę zabiegał między innymi pochodzący z pobliskiego Kurzelowa wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Wiśniewski.

Jestem bardzo zadowolony z tej nowoczesnej inwestycji, która powstała w tak małej miejscowości – mówił radny Jerzy Wiśniewski. – Tego typu obiekty aktywizują lokalną społeczność w sołectwach. Wierzę, że ta najnowsza w gminie i jedna z ostatnich świetlic, które zostały nam do zrobienia, będzie racjonalnie wykorzystywana przez mieszkańców i będzie tętnić życiem – dodał burmistrz Grzegorz Dziubek, który 23 października wizytował tę inwestycję razem z radnym i pracownikami gminy.

/RB/

UDOSTĘPNIJ