Odznaczone pary małżeńskie z 50-letnim stażem na scenie włoszczowskiego Domu Kultury.

40 par małżeńskich z gminy Włoszczowa świętowało Złote Gody. – Jesteście wzorem dla młodych pokoleń – mówił burmistrz

40 par z gminy Włoszczowa, które przeżyły w związku małżeńskim 50 lat, świętowało Złote Gody w Domu Kultury. Były medale i muzyczna niespodzianka.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego odbył się 19 października w Domu Kultury. To tutaj dotarło ponad 30 zaproszonych par. Galę prowadziła Anna Prokopczyk – kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Na początku muzyczną niespodziankę dla jubilatów przygotował Chór Seniora Niezastąpieni pod kierownictwem Mieczysława Króla. Następnie burmistrz Grzegorz Dziubek uhonorował złote pary medalami przyznanymi przez prezydenta Polski w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństw. Małżonkowie dostali też okolicznościowe dyplomy oraz róże.

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

Jako władze samorządowe pragniemy wam gorąco podziękować za całokształt pracy, zarówno pracy na rzecz rodziny, jak i samorządu. Przez ten czas pracowaliście w różnych profesjach, budowaliście naszą małą ojczyznę i za ten wkład pragnę wam gorąco podziękować.

Zapewne przez te 50 lat, a jest to 18 tysięcy 205 dni i nocy, były dni radosne, ale i nie brakowało łez, mimo to przetrwaliście ten trudny czas. Dzisiaj jesteście przykładem dla młodych pokoleń i osób, które wstępują w związek małżeński – dodał burmistrz.

Po części oficjalnej zaproszono dostojnych jubilatów na symboliczny toast lampą szampana oraz słodki poczęstunek. Wybrzmiało gromkie „Sto lat” i marsz weselny Mendelsona.

Jubilaci z gminy Włoszczowa
Stanisława i Marian Adamczyk, Mirosława i Jan Bielas, Barbara i Czesław Cegieła, Kazimiera i Stanisław Cisowscy, Wiesława i Stanisław Czyżewscy, Halina i Marian Dudzińscy, Wanda i Mieczysław Gawron, Henryka i Edward Kąccy, Urszula i Alfred Kozieł, Elżbieta i Henryk Kozłowscy, Wiesława i Stanisław Krzyżanowscy, Anna i Mieczysław Kurzak, Teresa i Edmund Lichosik, Bogusława i Grzegorz Maciąg, Urszula i Andrzej Michalscy, Jadwiga i Kazimierz Natkowscy, Anna i Roman Nowak, Danuta i Marian Nowak, Feliksa i Józef Orlikowscy, Halina i Jerzy Pacanowscy, Stanisława i Jan Pasoń, Natalia i Ryszard Pasoń, Zdzisława i Jan Piekarczyk, Anna i Leszek Piorun, Sabina i Jan Przepióra, Zdzisława i Zbigniew Ptak, Jadwiga i Stanisław Pustuł, Bogusława i Józef Pytlik, Regina i Marian Rak, Zofia i Kazimierz Rogulscy, Anna i Stanisław Rydzek, Romana i Adam Rzegocińscy, Helena i Stefan Sosnowscy, Janina i Tadeusz Stawowczyk, Zdzisława i Andrzej Strączyńscy, Marianna i Henryk Turscy, Janina i Wacław Wójcik, Marianna i Józef Zawadzcy, Leokadia i Alfred Zimoląg, Lidia i Czesław Zoch.

/RB/

UDOSTĘPNIJ