Podczas odbierania nagrody w Kielcach Grzegorzowi Krzywonosowi towarzyszył jego szef, dyrektor włoszczowskiego Domu Kultury Sylwester Kowalski (fot. DK Włoszczowa).

Świętokrzyska Nagroda Kultury drugiego stopnia dla Grzegorza Krzywonosa – kierownika włoszczowskiego kina Muza

Grzegorz Krzywonos – kierownik włoszczowskiego kina Muza został laureatem Świętokrzyskiej Nagrody Kultury drugiego stopnia. To trzeci pracownik Domu Kultury, który dostąpił takiego zaszczytu.

Wręczenie wyróżnień odbyło się 19 października w Muzeum Narodowym w Kiecach podczas inauguracji Roku Kulturalnego i Sezonu Artystycznego 2023/2024 w województwie świętokrzyskim.

Grzegorz Krzywonos z Włoszczowy – jako jeden z dziesięciu osób w regionie – otrzymał nagrodę drugiego stopnia w uznaniu dokonań wzbogacających dorobek kulturalny województwa świętokrzyskiego.

Wnioskodawcą nagrodzenia jego 25-letniej pracy była Fundacja Jesteśmy Blisko z Włoszczowy. Warto podkreślić, że jest to trzecie takie wyróżnienie dla pracownika włoszczowskiego Domu Kultury. W poprzednich latach otrzymali je: Maria Dudkiewicz (2017 rok) i Zbigniew Woldański (2022).

Dla Grzegorza Krzywonosa nie jest to pierwsze wyróżnienie w jego 25-letniej działalności w Domu Kultury.

W 2022 roku kino Muza wprowadzono do sieci Europa Cinemas (jako najmniejsze kino w Europie z najmniejszego miasta). W 2021 roku włoszczowska “Muza” została nominowana do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii Kino.

W listopadzie ubiegłego roku, podczas 51. Forum wokół Kina w Gdyni, Grzegorz Krzywonos został uhonorowany przez Stowarzyszenie Kina Polskie Honorowym Złotym Biletem za wybitne zasługi w rozpowszechnianiu filmów w Polsce.

We wrześniu 2019 roku otrzymał tytuł Kiniarza Roku Sieci Kin Studyjnych, gdzie zasiada obecnie drugą kadencję.

W grudniu 2018 roku, na 46. Forum Wokół Kina we Wrocławiu, Krzywonos odebrał tytuł Honorowego Tytana Pracy za wybitne zasługi w zakresie edukacji promocji filmowej.

/RB/

UDOSTĘPNIJ