Bartłomiej Dorywalski zdobył ponad 7000 głosów poparcia. Wszystko wskazuje na to, że zdobędzie mandat posła (fot. archiwum prywatne).

Bartłomiej Dorywalski zebrał ponad 7 tysięcy głosów w wyborach i zostanie posłem. Ogłosiła to oficjalnie Państwowa Komisja Wyborcza

Około 7400 głosów poparcia zdobył w całym województwie wicewojewoda Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy. Ten wynik daje mu mandat posła.

Włoszczowa po około 50 latach wreszcie doczeka się swojego przedstawiciela w polskim parlamencie (nie licząc 7-miesięcznego pobytu w Sejmie przez Bartłomieja Dorywalskiego w 2010 roku, który zrzekł się wówczas funkcji burmistrza Włoszczowy i objął mandat poselski po zmarłym tragicznie Przemysławie Gosiewskim).

Wicewojewoda Dorywalski zajął w tegorocznych wyborach ósme miejsce pod względem ilości zdobytych głosów na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu wyborczym numer 33 (wyprzedzili go głównie dotychczasowi posłowie i ministrowie oraz jego szefowa Agata Wojtyszek). PiS zdobyło w naszym regionie 10 mandatów do Sejmu, co potwierdziła oficjalnie w poniedziałek wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza.

/RB/

UDOSTĘPNIJ