Burmistrz Grzegorz Dziubek wręcza laptopy dyrektorowi włoszczowskiej „dwójki” Zbigniewowi Hamerze (fot. Urząd Gminy Włoszczowa).

Burmistrz Włoszczowy wręczył dyrektorom szkół laptopy do zdalnego nauczania. Najwięcej otrzymała „dwójka”

27 maja Grzegorz Dziubek przekazał 28 zestawów komputerowych do nauki na odległość dyrektorom pięciu szkół podstawowych w gminie.

W związku z obecną sytuacją epidemiczną uczniowie od kilku tygodni mają obowiązek nauki zdalnej. Nauczyciele przez Internet realizują z uczniami podstawę programową.

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

Zamknięcie placówek oświatowych i sytuacja epidemiczna wymusiły nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety nie wszyscy mają dostęp do Internetu lub sprzętu, na którym można zdobywać wiedzę. Zakupione laptopy pozwolą wielu uczniom na uczestniczenie w zdalnych zajęciach.

Po zakończeniu edukacji na odległość i powrocie szkół do normalnego trybu nauczania wszystkie laptopy będą wykorzystywane przez placówki oświatowe w pracowniach informatycznych.

Na zakup sprzętu komputerowego gmina Włoszczowa otrzyma grant w wysokości 68,6 tysiąca złotych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014 – 2020.

Najwięcej, bo 10 laptopów otrzymała Szkoła Podstawowa numer 2 we Włoszczowie, po 5 sztuk odebrała „jedynka” i szkoła w Czarncy, po 4 komputery trafiły do placówek w Koniecznie i Kurzelowie.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ