Od lewej: Marcin Jasiowski – przedstawiciel firmy Max Electro Europlus, dyrektor szpitala Rafał Krupa i burmistrz Włoszczowy Grzegorz Dziubek.

Pralko-suszarka od przedsiębiorcy Pawła Bąka i burmistrza Grzegorza Dziubka dla włoszczowskiego szpitala

W poniedziałek, 25 maja burmistrz Włoszczowy i przedstawiciel firmy Max Elektro Europlus przekazali dyrektorowi Zespołu Opieki Zdrowotnej pralkę z funkcją suszenia oraz zapasem środków piorących. Kosztowała około 2 tysiące złotych.

Sprzęt przeznaczony dla walczącego z koronawirusem na pierwszej linii frontu personelu medycznego jest pierwszym takim darem dla szpitala w czasie pandemii. Sprezentował go Paweł Bąk. Dotąd placówka otrzymała głównie maseczki i środki dezynfekujące.

To strzał w dziesiątkę! Urządzenie będzie wykorzystywane na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym do szybkiego prania i suszenia rzeczy osobistych personelu. Nosiliśmy się z zamiarem zakupu takiego urządzenia. Dla nas to jest wielka sprawa – cieszył się Rafał Krupa, dyrektor Szpitala imienia Jana Pawła II.

Tak więc pralko-suszarka to nie tylko trafiony wybór, ale też cenny prezent. Personel ZOZ-u potrzebował jej, aby szybko wyprać i wysuszyć swoją służbową odzież na miejscu. 

Warto podkreślić, że gmina i przedsiębiorca Paweł Bąk – właściciel Max Elektro Europlus współpracują nie tylko w walce z koronawirusem, ale również w ramach rewitalizacji miasta, która cały czas trwa.

Grzegorz Dziubek zapowiedział, że samorząd niebawem przekaże kolejny dar dla szpitala, który pomoże w utrzymaniu bezpieczeństwa sanitarnego.

/RB/

UDOSTĘPNIJ