Stypendyści burmistrza z trzech szkół podstawowych z dyrektorami placówek i fundatorem nagrody.

Burmistrz Włoszczowy wręczył stypendia uzdolnionej młodzieży w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości

10 listopada, podczas uroczystej gali we włoszczowskim Domu Kultury, burmistrz Grzegorz Dziubek nagrodził stypendiami dziesięciu najlepszych uczniów trzech szkół podstawowych oraz siedmiu studentów z terenu gminy.

W gronie laureatów z podstawówek znaleźli się: Wiktoria Bała-Kowalska z włoszczowskiej „jedynki”, Maria Ślęzak, Patryk Wójcik, Paulina Lesiak, Paulina Góral i Maja Mazurek z „dwójki” oraz Karolina Celebańska, Iga Batorska, Michał Rutkowski i Maciej Kmita z Zespołu Placówek Oświatowych w Kurzelowie.

Burmistrz uhonorował też siedmiu studentów: Sandrę Lipniak, Aleksandrę Trojszczak, Jakuba Jaworskiego, Martynę Marcinkowską, Agnieszkę Kaczmarek, Michała Hudobskiego i Justynę Zając. Stypendium dla uzdolnionej młodzieży wynosi 150 złotych miesięcznie. Sylwetki nagrodzonych można obejrzeć tutaj.

To już taka nasza tradycja, że w przededniu Święta Niepodległości, w wigilię tego święta państwowego wręczane są stypendia burmistrza dla wybitnej młodzieży szkół podstawowych i studentów. Może nie są to duże pieniądze, ale zapewne jest to duża satysfakcja dla tych wszystkich, którzy pracowali na sukcesy tej wspaniałej młodzieży – mówił Grzegorz Dziubek, dziękując w pierwszej kolejności rodzicom, a następnie nauczycielom.

Galę stypendialną w Domu Kultury uświetniła okolicznościowa akademia w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej numer 2 imienia Partyzantów Ziemi Włoszczowskiej, zorganizowana z okazji obchodów 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Publiczność w sali kinowej Domu Kultury nagrodziła młodych aktorów gromkimi oklaskami.

Grzegorz Dziubek – burmistrz Włoszczowy

Moi drodzy, dzisiaj musimy zadać sobie pytanie – jak my z tej wolności korzystamy. Wielkim sukcesem jest na pewno to, że jesteśmy w zjednoczonej Europie, w Unii Europejskiej, że jesteśmy członkami Paktu Północnoatlantyckiego, dzięki czemu czujemy się na pewno bezpieczni – nie tak, jak nasi sąsiedzi na Ukrainie, którzy dzisiaj muszą walczyć o tę wolność. Ale dzisiaj potrzeba również jedności i wspólnoty w naszym państwie, bo wtedy będziemy na pewno silnym krajem i w Europie i na świecie. Potrzeba zgody i budowania braterstwa od podstaw, od tej najmniejszej komórki, choćby od naszych rodzin, naszej miejscowości, naszej małej ojczyzny, skończywszy na naszym pięknym kraju.

/RB/

UDOSTĘPNIJ