Od poniedziałku, 19 października szkoła w Dobromierzu jest zamknięta i przechodzi na nauczanie zdalne po wykryciu koronawirusa u nauczyciela.

Dwie kolejne szkoły z koronawirusem. Zakażeni są nauczyciele z Oleszna i Dobromierza. Od poniedziałku do piątku nauczanie zdalne

Z powodu wykrycia koronawirusa u nauczycieli uczących w szkołach podstawowych w Dobromierzu i Olesznie, od poniedziałku, 19 października szkoły przeszły na zdalne nauczanie. Potrwa ono co najmniej tydzień czasu. 

Jeśli chodzi o Szkołę Podstawową imienia majora Henryka Dobrzańskiego pseudonim „Hubal”, placówka ta została zamknięta do piątku, 23 października. 

Od 19 października na system zdalny przeszły też cztery klasy Szkoły Podstawowej imienia Armii Krajowej w Olesznie po tym, jak Covid-19 stwierdzono o kolejnego nauczyciela. Reszta szkoły pracuje w normalnym trybie stacjonarnym.

To kolejne placówki oświatowe w powiecie włoszczowskim, które dla bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli musiały wprowadzić nauczanie na odległość. Od 19 października na system zdalny i hybrydowy przeszły szkoły w gminie Włoszczowa. 

Przypomnijmy, że cały czas zamknięta jest szkoła w Chlewicach (nauczanie zdalne potrwa do piątku, 23 października) po wykryciu koronawirusa u nauczyciela. Podobnie szkoła w Koniecznie, która wznowi normalny tryb nauczania 26 października. Od 19 października, z kolei, do szkoły w Radkowie wrócili po tygodniowej przerwie przedszkolaki i uczniowie.

/RB/

UDOSTĘPNIJ