Poseł Bartłomiej Dorywalski z mieszkańcami powiatu włoszczowskiego na oficjalnej prezentacji kandydatów PiS w wyborach do Sejmu w Kielcach (fot. Paweł Kwietniewski).

Dwóch kandydatów Prawa i Sprawiedliwości z powiatu włoszczowskiego na jednej liście w wyborach do Sejmu

Podobnie jak cztery lata temu, na jednej liście Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim znalazło się dwóch kandydatów do Sejmu z powiatu włoszczowskiego. Mowa o rolniku Arturze Konarskim i pośle Bartłomieju Dorywalskim.

3 września na Targach Kielce prezes PiS Jarosław Kaczyński przedstawił oficjalnie wszystkich kandydatów Zjednoczonej Prawicy z województwa świętokrzyskiego, którzy wystartują w wyborach parlamentarnych 15 października.

Zjednoczona Prawica wystawi 32 kandydatów w okręgu wyborczym numer 33, obejmującym województwo świętokrzyskie. „Jedynką” w naszym regionie będzie prezes Kaczyński. 30 miejsce na liście otrzymał Artur Konarski (bezpartyjny) – radny Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, rolnik z Jadwigowa. Podobnie jak cztery lata temu ostatnie, 32 miejsce przydzielono posłowi Bartłomiejowi Dorywalskiemu, pełnomocnikowi okręgowemu PiS w okręgu 81 – Końskie, pod który podlega siedem struktur powiatowych partii w regionie.

Warto przypomnieć, że podczas ostatnich wyborów parlamentarnych 13 października 2019 roku mandat do Sejmu zdobył Dorywalski, uzyskując 7386 głosów. Startujący wówczas z 13 miejsca na liście PiS Artur Konarski otrzymał 1903 głosy poparcia.

Na chwilę obecną z powiatu włoszczowskiego mamy pięciu kandydatów w wyborach do Sejmu. Są to: reprezentująca Trzecią Drogę dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszczowie Jolanta Tyjas, doradca rolniczy w Świętokrzyskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach Robert Jurek (Nowa Lewica), studentka z Marchocic Aleksandra Bartyzel (Koalicja Obywatelska) oraz Artur Konarski z Jadwigowa i Bartłomiej Dorywalski z Włoszczowy.

/RB/

Zobacz również:

Pięciu kandydatów do Sejmu z powiatu włoszczowskiego. Kto chce zostać posłem? Mamy jedną nowość na giełdzie nazwisk

UDOSTĘPNIJ