Burmistrz Grzegorz Dziubek (z prawej) podpisał umowę z wiceprezesem Duktu Markiem Wąsalą (fot. UG Włoszczowa).

Firma Dukt jeszcze w marcu rozpocznie przebudowę ulicy Jędrzejowskiej. To jedna z największych inwestycji drogowych

14 marca burmistrz Włoszczowy podpisał umowę z miejscową firmą Dukt na przebudowę 800 metrów ulicy Jędrzejowskiej w mieście. To jedna z największych inwestycji drogowych gminy w tym roku.

Przypomnijmy, że modernizacja drogi gminnej była możliwa dzięki wsparciu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 787 tysięcy złotych (70 procent) oraz wkładowi własnemu samorządu w wysokości przeszło 333 tysięcy. Cały projekt opiewał na kwotę ponad 1,1 miliona złotych.

Jest to bardzo ruchliwa droga. Wiedzie do przemysłowej części miasta, łączy Włoszczowę z obwodnicą i linią kolejową. Traktem poruszają się pojazdy w kierunku Małopolski i Śląska. W wyniku dużego natężenia ruchu jezdnia jest mocno wyeksploatowana.

Ulicę Jędrzejowską na odcinku 800 metrów (między dwoma rondami, to jest od ulicy Partyzantów do Wschodniej) przebuduje miejscowa firma Dukt, która przedstawiła najkorzystniejszą ofertę w przetargu (797 tysięcy).

14 marca burmistrz Grzegorz Dziubek przy kontrasygnacie skarbnika Dariusza Górskiego podpisał umowę z wiceprezesem Duktu Markiem Wąsalą. Jak zapewnił przedstawiciel wykonawcy, firma przejmie plac budowy jeszcze w tym miesiącu. Na wykonanie prac ma pół roku.

/RB/

Zobacz również:

Pod koniec lutego poznamy wykonawcę przebudowy ulicy Jędrzejowskiej we Włoszczowie między dwoma rondami

UDOSTĘPNIJ