1 kwietnia spółka ZPUE przekazała Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie środki ochronne (fot. ZPUE S.A.).

Firma ZPUE przekazała środki ochronne dla jednostek ochrony przeciwpożarowej naszego powiatu

1 kwietnia spółka ZPUE przekazała na ręce przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej we Włoszczowie maseczki ochronne, rękawiczki, kombinezony,  płyn do dezynfekcji oraz elektroniczny termometr do mierzenia temperatury ciała. Skorzystają na tym wszyscy strażacy.

Przekazane środki do dezynfekcji rąk, termometr bezdotykowy,  a także środki ochrony osobistej  w postaci rękawiczek lateksowych, ubrań czy maseczek ochronnych trafiły już do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

Jak powiedział jej oficer prasowy, młodszy brygadier Tomasz Szymański są to rzeczy,  które obecnie są bardzo potrzebne w celu właściwego zabezpieczenia strażaków i utrzymania reżimu sanitarno-higienicznego. Przekazane przez ZPUE dary rozdysponowane zostaną dla wytypowanych jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu włoszczowskiego.

Chcemy w ten sposób podziękować służbom, a w tym przypadku straży pożarnej za ich ciężką i pełną poświęcenia pracę, która szczególnie teraz jest nam wszystkim tak bardzo potrzebna. Mamy nadzieję, że przekazane środki pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa osób, które na co dzień narażają swoje zdrowie i życie – powiedział Marcin Siwek, pełnomocnik zarządu ZPUE S.A. do spraw bezpieczeństwa. 

 

ZPUE S.A. od samego początku bacznie obserwuje sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i  wprowadza liczne działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom zakładu. Przy zarządzie spółki powstał zespół do spraw zarządzania zagrożeniom epidemicznym, którego zadaniem jest aktywne działanie na rzecz bezpieczeństwa załogi oraz podejmowanie działań adekwatnych do rozwoju sytuacji – informuje spółka.

I dodaje, że działania firmy odpowiedzialnej społecznie nie mogą kończyć się na bramach zakładu, ale również powinny wykraczać na zewnątrz, wspierając społeczność lokalną. I ten cel realizuje między innymi działająca przy spółce Fundację Jesteśmy Blisko.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ