Drużyna Formoza została mistrzem gminnej ligi piłkarskiej w Kluczewsku (fot. archiwum prywatne).

Gminna Liga Halowa Piłki Nożnej w Kluczewsku zakończona. Mistrzem zespół z gminy Żytno

Zespół Formoza z gminy Żytno (powiat radomszczański) został mistrzem gminy Kluczewsko w sezonie 2019/2020 w siódmej edycji Gminnej Ligi Halowej Piłki Nożnej.

29 lutego zakończyły się rozgrywki Gminnej Ligi Halowej w Kluczewsku. 105 spotkań, 15 drużyn, ponad 200 zawodników i 3 miesiące sportowej rywalizacji – tak można podsumować w skrócie tę imprezę.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Formoza. Tytuł wicemistrza przypadł drużynie DBS-System, a na miejscu trzecim uplasowała się ekipa The Naturat.

Królem strzelców z dorobkiem 32 bramek został Piotr Suliga, który reprezentował Sully Rex Team. Najlepszym bramkarzem wybrano Damiana Poddębniaka z The Naturat. Nagrodę MVP, czyli najlepszego zawodnika ligi organizator przyznał Bartłomiejowi Madejowi, który grał w barwach DBS-System.

Puchar ligi wywalczył Team Kurzelów, a puchar fair play powędrował do drużyny SSK Sułków. W tym sezonie, podobnie jak w roku ubiegłym, wybrano i nagrodzono najwszechstronniejszych zawodników z poszczególnych drużyn. Atrakcyjne nagrody i puchary wręczył wójt Rafał Pałka.

Organizatorem rozgrywek i fundatorem nagród była gmina Kluczewsko, wsparta przez powiat włoszczowski i sponsorów indywidualnych. Patronat honorowy, jak co roku, sprawował wójt.

/RB/

 

UDOSTĘPNIJ