Mieszkanki gminy Włoszczowa bawiły się wyśmienicie na koncercie zorganizowanym przez władze z okazji Dnia Kobiet.

Gminny Dzień Kobiet we Włoszczowie. – Ten dzień powinien trwać 365 dni – mówił burmistrz Grzegorz Dziubek

10 marca władze samorządowe Włoszczowy zaprosiły panie na koncert z okazji Gminnego Dnia Kobiet. Przygotowano dla nich wiele atrakcji.

Impreza z udziałem kilkuset kobiet odbyła się 10 marca w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W programie zobaczyliśmy występy wokalne Leszka Wawrzyły – wokalisty i multiinstrumentalisty, radnego wojewódzkiego z gminy Słupia Jędrzejowska oraz tenora lirycznego Michała Steciaka z gminy Małogoszcz, zwanego „polskim Andrea Bocelli”.

Dla pań zagrał młody wirtuoz fortepianu – Maciej Orlikowski oraz zatańczyły wszystkie grupy krasocińskich mażoretek z zespołu Aplauz pod kierunkiem Iwony Duszy.

Wydarzenie kulturalne prowadzili radny miejski Zbigniew Woldański i debiutujący w tej roli radny powiatowy Jerzy Suliga. Obaj konferansjerzy też mieli muzyczną niespodziankę dla solenizantek – zaśpiewali w duecie utwór Eugeniusza Bodo „Baby”.

Dzień Kobiet powinien trwać 365 dni – i tego wam życzę, żebyście były, drogie panie, zauważalne i doceniane w pracy zawodowej, społecznej, w domu, w rodzinie. Zawsze troszczycie się o nas, mężczyzn, ale moje drogi, czasami warto byłoby zatroszczyć się też o siebie, pomyśleć o sobie, o odpoczynku, o tym, żeby zrobić sobie na przykład badania. Życzę wam, żeby każdy dzień był dla was Dniem Kobiet – mówił burmistrz Grzegorz Dziubek.

Podczas imprezy zorganizowano też konkurs dla publiczności, do którego nagrody ufundowała radna wojewódzka i gospodyni imprezy Jolanta Tyjas. Na koniec panowie wręczyli żółte tulipany każdej kobiecie obecnej na hali sportowej OSiR. Koncert z okazji Dnia Kobiet zorganizowali: Gmina Włoszczowa, Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Dom Kultury.

/RB/

UDOSTĘPNIJ